Foto: LETA

Rīgas domei pārmet krievu valodas lietošanu 5

Valsts valodas centrs (VVC) lūdzis skaidrojumu Rīgas domes darbiniekiem par viņu saziņu krievu valodā sociālajā tīklā “Facebook”, liecina Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) “Facebook” ievietotais ieraksts.

Kokteilis
Neveiksmīgākā krāsa katrai zodiaka zīmei: kam vajadzētu izvairīties no sarkanās, bet kam – no zaļās
Par gāzes apkuri 1040 eiro, mums ar zemes siltumsūkni 938 eiro! Privātmāju īpašnieki dalās ar janvāra milzīgajiem rēķiniem 1
“Paldies LTV par šausmīgo komentēšanu, pārslēdzu uz Eurosport kanālu!” Latvieši ecējas par Olimpisko spēļu tiešraidi 1
Lasīt citas ziņas

Iesniegumā domei VVC lūdz nodrošināt personu, kuras atbildīgas par informācijas ievietošanu “Facebook” krievu valodā, ierašanos iestādē, lai sniegtu paskaidrojumus, kā arī, iespējams, noformētu administratīvo protokolu. Vienlaikus VVC lūdza pašvaldībai iesniegt centrā rakstisku paskaidrojumu par to, kā notiek informācijas atlase publicēšanai katrā no sociālo tīklu profiliem.

Ušakovs atbildes vēstulē VVC uzsvēris, ka neviens Latvijā spēkā esošs normatīvais akts neregulējot valsts valodas izmantošanu valsts un pašvaldību iestāžu komunikācijā ārvalstu sociālajos tīklos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ušakovs pārliecināts, ka VVC pārmetums par krievu valodas lietojumu valsts un pašvaldību saziņā ar sabiedrību, nav korekts un pamatots.

Tādējādi Ušakovs lūdza VVC direktoram pārbaudīt VVC Valsts kontroles Rīgas reģionālās nodaļas faktiskās rīcības atbilstību Administratīvā procesa likumam. Vienlaikus Ušakovs aicina VVC “nākamajā reizē, pirms vērsties ar informācijas pieprasījumu, rūpīgāk pārbaudīt Latvijas Republikā spēkā esošo normatīvo regulējumu”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.