Publicitātes foto

Rīgas ostā ražotie zemūdens droni sekmīgi konkurē tirgū visā pasaulē 0

“Eprons ROV”, Mangaļsalā, Rīgas ostas teritorijā bāzēts uzņēmums, jau vairāk nekā 20 gadus sniedz ūdenslīdēju pakalpojumus, nodrošinot dažādu sarežģītības pakāpju zemūdens darbus gan Latvijā, gan vairākās citās Eiropas valstīs. Kopš 2009. gada uzņēmums izstrādā un ražo arī zemūdens tālvadības aparātus (dronus), kas ir pieprasīti zemūdens izpētes darbos, hidrobūvju celtniecībā un apsekošanā, kā arī kuģu remontdarbos visā pasaulē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Uzņēmumā tapušie droni ik gadu tiek eksportēti uz Eiropu – Vāciju, Spāniju, Itāliju, Austriju, Somiju un Norvēģiju, tāpat tie tiek izmantoti zemūdens darbos arī Austrālijā, Ķīnā, Čīlē un Kanādā. Tieši ostas ir viena no galvenajām zemūdens tālvadības aparātu pielietojuma vietām.

Visas dronu mehāniskās daļas tiek ražotas Latvijā – daļa paša uzņēmuma ražotnē, daļa pie sadarbības partneriem. Elektronikas sastāvdaļas tiek saņemtas galvenokārt no lielajiem piegādātājiem Ķīnā un ASV. Katrs zemūdens tālvadības aparāts top pēc konkrēta klienta pasūtījuma, iestrādājot tieši tās funkcijas, kas nepieciešamas pasūtītājam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stāsta uzņēmuma valdes loceklis Andrejs Čerņavskis: ““Eprons ROV” sākotnēji izveidots kā ģimenes uzņēmums, kas nodarbojās ar dažādu zemūdens darbu veikšanu un industriālo ūdenslīdēju pakalpojumu sniegšanu.

Sekojot tendencēm nozarē, arvien vairāk izmantojām tālvadības aparātus, lai zemūdens darbus paveiktu kvalitatīvāk, ātrāk un drošāk. Līdz beidzot radās doma radīt pašiem savu zemūdens tālvadības dronu, kas atbilstu tieši mūsu vajadzībām.

Piesaistot augsti kvalificētos Latvijas inženierus un elektronikas speciālistus, mums izdevās radīt produktu, ko tagad veiksmīgi pārdodam klientiem visā pasaulē.”

Arī decembra sākumā, neskatoties uz ziemīgi skarbajiem laikapstākļiem, uzņēmuma ūdenslīdēji un tehniskie speciālisti ostas akvatorijā veica jaunākā uzņēmumā radītā zemūdens tālvadības aparāta izmēģinājumus. Pēc testu pabeigšanas jaunais drons jau tiks nosūtīts pasūtītājiem, kur tālāk tiks izmantots dažādiem zemūdens darbiem Ķīnas ūdeņos.

Ik gadu uzņēmumā tiek saražoti 20 – 30 zemūdens tālvadības aparāti. Viena drona ražošana, atkarībā no modeļa, kā arī no funkciju un sensoru daudzuma, kas tajā jāiestrādā, ilgst no četrām līdz pat četrpadsmit nedēļām.

“Varam droši teikt, ka šajā klasē ražojam augstākās kvalitātes produktus un veiksmīgi konkurējam tirgos visā pasaulē. Arī mūsu nozarē tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, un ir uzmanīgi jāseko visām jaunajām tendencēm nozarē, lai saglabātu konkurētspēju. Mūsu priekšrocība ir tā, ka esam ne tikai ražotāji, bet paši veicam ūdenslīdēju darbus. Tādēļ labi izprotam klientu vajadzības un varam piedāvāt jaunus inovatīvus risinājumus,” turpina Andrejs Čerņavskis.

Reklāma
Reklāma

Rīgas ostas teritorijā strādā vairāk nekā 200 uzņēmumu, kas veic ne vien kravu apstrādi, pārkraušanu un uzglabāšanu, bet arī augstas pievienotās vērtības iekārtu ražošanu.


Publikācija tapusi sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.