Ziemassvētku rotājumi Bastejkalnā. Ilustratīvs attēls.
Ziemassvētku rotājumi Bastejkalnā. Ilustratīvs attēls.
LETA © Edijs Pālens

Visas Rīgas sapošana Ziemassvētkiem izmaksājusi 800 000 eiro; pilsēta atteiksies no zilās krāsas rotās 51

Rīgas rotāšana Ziemassvētkiem izmaksājusi nepilnus 800 000 eiro, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka 20
Dārgāk nekā Šveicē, Vācijā vai Dānijā. Vietnē, kas analizē dzīves dārdzību, norādīts, ka Latvijā komunālie pakalpojumi ir otrie dārgākie pasaulē
Kokteilis
“Tā ir visprastākā lielummānija un cinisms!” Grupas “Līvi” dibinātājs beidzot skaļi paudis savu viedokli par grupas pašreizējām darbībām
Lasīt citas ziņas

Kopējās izmaksas tiek rēķinātas par pilsētvides noformējumu – ielu un tiltu gaismas noformējumu, jaunām un energoefektīvākām LED virtenēm ielās un uz kokiem, parku, skvēru un bērnu laukumu dekorēšanu, pilsētas kanāla apkārtnes gaismas inscenējumu “Ziemassvētku gaismas taka”, egļu dekorēšanu, tematiskiem pilsētvides baneriem afišu stabos, stendos un Rīgas Kongresu nama fasādē, rūķu micēm afišu stabos, Vērmanes dārza pasākumu noformējumu, montāžas un demontāžas darbiem, veco dekoru remonta darbiem un tamlīdzīgi.

Šiem visiem pasākumiem tiks izlietoti 794 823 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā skaidroja domē, daļa noformējuma elementu ir jauni, ņemot vērā, ka iepriekšējie rotājumi bija iegādāti sen un ir novecojuši, par ko saņemta arī kritika. Kritiķi norādījuši arī uz ievērojami lielāku energopatēriņu un zilās krāsas izmantošanu galvenajos pilsētas noformējumos, no kā Rīgas pašvaldība šogad ir atteikusies.

Par jaunu noformējuma elementu iegādi Rīgas dome lēma jau pagājušajā gadā, sagatavojot 2022.gada budžetu.

Lielākā daļa jauno dekoru un rotājumu tiks izmantota ilgtermiņā, priecējot rīdziniekus un pilsētas viesus arī nākamajos gados.

Savukārt Ziemas saulgriežu, adventes un Ziemassvētku laikam veltīto pasākumu programmas īstenošanas kopējās izmaksas galvaspilsētā šogad būs 187 597 eiro.

Pašvaldībā norādīja, ka šogad nenotika gaismas festivāls “Staro Rīga”. Tā vietā meklēti alternatīvi risinājumi, un budžets daļēji novirzīts iepriekš minētajiem pasākumiem un noformējumam.

LETA jau ziņoja, ka Ziemassvētku vizuālo noformējumu un svētku apsveikumu rīdziniekiem šogad radījusi latviešu māksliniece, ilustratore un arhitekte Anna Vaivare. Māksliniece pazīstama kā bērnu grāmatu ilustrāciju un komiksu autore, kā arī ir Jāņa Baltvilka balvas bērnu grāmatu mākslā laureāte.

Pēc mākslinieces teiktā, izveidotās ilustrācijas atainojot priekpilnu rosību, kas raksturīga svētku gatavošanās laikam.

Iepriekšējos gados jau ierastos pilsētas gaismas dekorus zilajos toņos šogad papildina jauni rotājumi – silti izgaismotas Rīgas atslēgas, kas sakņojas vēsturiskajos pilsētas ģerboņos un atjaunotajā grafiskajā identitātē. Tās jau izvietotas uz Vanšu tilta un Kalnciema ielas satiksmes pārvada apgaismojuma balstiem, norādīja domē.

Pilsētas atslēgu motīvi būs atrodami arī Rātslaukuma svētku eglē, kas tur būs redzami līdz ar Pirmo adventi. Kopumā pilsētā pie kultūras centriem, parkos un skvēros atradīsies 18 pašvaldības egles, savukārt 21 vietā pilsētā apkaimju iedzīvotāji rotās pašvaldības dāvātās eglītes.

Turpinot iepriekšējā gadā aizsākto tradīciju, ar gaismas virtenēm tiks rotāti pilsētas parki, skvēri un rotaļu laukumi, kuru skaits šogad audzis līdz 20. No 10.decembra svētku noskaņa šajos parkos ienāks ne vien ar LED spuldzīšu virtenēm, bet arī izgaismotām 3D zvaigznēm, sniegavīriem un citiem gaismas dizaina objektiem.

Savukārt no 17.decembra rotājumus ikviens pilsētas iedzīvotājs varēs apskatīt pilsētas kanālmalā izvietotajā Ziemassvētku gaismas takā.

Tajā gaismas dizaina objekti tiks papildināti ar pazīstamām melodijām. Vērmanes dārzs, kur šovasar ceturtdienu vakaros notika plaši apmeklēti koncerti, decembrī šajos pašos vakaros aicinās uz pasaku lasījumiem, rotaļām un dziesmām. Par īpašo svētku programmu parkā vēstīs arī Ziemassvētku goda vārti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.