“Robežsargiem algas ir jāčetrkāršo!” norāda bijušais aizsardzības ministrs 20

“Poļu žogu var pārcelt, viņi kaut vai paši var uzbūvēt, bet mums algas ir jāčetrkāršo – jābūt četrām minimālajām algām robežsargiem, policijai, kas atbild par iekšējo drošību, arī jāsaņem vismaz četras minimālās algas,” TV24 raidījumā “Preses Klubs” saka Vinets Veldre, veselības ministrs (2007), aizsardzības ministrs (2007-2009).

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

“Šo cilvēku nav tik daudz un mums ar steigu jāapmāca vēl vairāk, kamēr nav par vēlu. Tā ir tā iekšējā drošība. Cilvēks nevar vienistabas dzīvoklī nomaksāt komunālos maksājumus, tad kādu aizsardzību viņi dos?” viņš jautā.

Beigās viņš piemin, ka arī ugunsdzēsējiem algas ir jāceļ strauji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vidējā bruto alga, ko darba devēji piedāvāja 2024.gada piecos mēnešos, pieaugusi par 11%, salīdzinot ar 2023.gada attiecīgo periodu, liecina darba portālu “CVMarket.lv” jaunākā statistika.

Būtiskākais atalgojuma piedāvājuma pieaugums bija vērojams darba sludinājumos, kuru mērķauditorija ir vidējā līmeņa vadītāji un vecākie speciālisti – par 14% vairāk nekā 2023.gada pirmajos piecos mēnešos.

Speciālistiem un kvalificētiem strādniekiem algu piedāvājumi palielinājušies par 11%, savukārt apkalpošanas un mazumtirdzniecības personālam paredzētie algu piedāvājumi palielinājās salīdzinoši nedaudz, pieaugot tikai par 3%.

“CVMarket.lv” biznesa attīstības vadītājs Kristaps Kolosovs norāda, ka piecos mēnešos vidējais algas piedāvājums vecākajiem speciālistiem sasniedza 2807 eiro.

Savukārt vidējā līmeņa speciālistiem un biroja darbiniekiem algas piedāvājums vidēji bija līdz 1914 eiro, bet kvalificētiem strādniekiem un profesionāliem darbiniekiem – 1984 eiro. Apkalpošanas un mazumtirdzniecības personālam algas piedāvājums bija 1483 eiro.

Starp visām darba nozarēm visstraujāk atalgojuma piedāvājums palielinājies informācijas tehnoloģiju (IT) sektorā, pieaugot par 21% salīdzinājumā ar 2023.gadu, sasniedzot 3630 eiro.

Atalgojuma piedāvājums pieaudzis par 20% arī rūpniecības un ražošanas vakancēm. Vidējo algu piedāvājuma pieaugums par 18% novērojams arī mežsaimniecības un lauksaimniecības nozares darbos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.