Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA

RPP pastiprināti strādās jau brīvdienās pirms Zinību dienas 0

Lai nodrošinātu izglītības iestāžu audzēkņiem maksimāli drošu jaunā mācību gada sagaidīšanu un sākšanu, Rīgas pašvaldības policija ir sagatavojusi attiecīgo pasākumu plānu, kuru ceturtdien, 23. augustā, atzinīgi novērtēja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja, tā portālam “La.lv” pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

Jau no 20. augusta policija sākusi apsekot 114 skolu un 34 interešu izglītības iestāžu apkārtni, iecienītākās jauniešu pulcēšanās vietas, kā arī mazumtirdzniecības un izklaides uzņēmumus.

Pastiprinātā režīmā pašvaldības policija sāks strādāt jau no 31. augusta – brīvdienās pirms Zinību dienas, kad notiks pastiprināti reidi, tirdzniecības vietās kontrolējot alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecības aizlieguma nepilngadīgām personām ievērošanu. Policijas pārstāvji piedalīsies dažādos publiskos pasākumos, piemēram, 1. septembrī pie Kongresu nama, kur notiks pasākums „Nāc un piedalies!”.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. septembrī, pirmajā skolas dienā, papildus pienākumu veikšanai piesaistīs 150 policijas darbiniekus, kas dežurēs gan pie izglītības iestādēm, gan ielām, gan ūdeņiem. Pārbaudes tiks veiktas vismaz 65 tirdzniecības vietās, īpaša uzmanība tiks pievērsta arī pieaugušajiem, kas nepilngadīgajiem palīdz iegādāties alkoholu un tabakas izstrādājumus.

Policisti pievērsīs pastiprinātu uzmanību bērnu un jauniešu iecienītajām pulcēšanās vietām – iekškvartāliem, parkiem, aktīvās atpūtas vietām, iekļaujot tās patrulēšanas maršrutos. Pastiprināta uzmanība tiks pievērsta arī nesen atjaunotajiem parkiem un sporta kompleksiem pie izglītības iestādēm, kur policijas apsekojumi paredzēti arī nakts laikā. Patruļas un policijas mobilais resurss pastiprināti atradīsies ne tikai pilsētas centrālajā daļā, bet arī apkaimēs.

Pašvaldības policijas veikto pasākumu rezultātā pārkāpumu skaits Zinību dienā ir ievērojami samazinājies – ja 2008. gadā tika fiksēti aptuveni 300 pārkāpumi, tad pēdējos gados, pateicoties policijas patruļām, to bija mazāk par 50.

Skolu vadība un pedagogi no pašvaldības policijas puses ir uzrunāti par iespējām organizēt skolās tikšanās ar pašvaldības policijas darbiniekiem, lai tematisko lekciju laikā izglītotu skolēnus par dažādiem drošības un kārtības jautājumiem. Plānots, ka mācību gada laikā skolās varētu notikt 120 lekcijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.