Pasažieri atklājuši, kā braukt bez biļetes sabiedriskajā transportā. Situāciju komentē “Rīgas satiksme” pārstāve 101

Cīnoties ar “zaķiem”, vairākos Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos iekāpšana notiek tikai pa pirmajām durvīm, taču pasažieri konstatējuši, ka iekāpšana pa priekšējām durvīm īsti nedarbojas, jo bezbiļetnieki sagaida, kad cilvēki kāpj ārā un sakāpj iekšā pa vidējām vai aizmugurējām durvīm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Uz līnijas” situāciju komentē RP SIA “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa. Viņa pastāsta, ka ir saņemti pirmie rezultāti, kas parāda, cik patiesībā liels ir bezbiļetnieku skaits. Ir maršruti, kur jau pirmajās dienās reģistrēto biļešu skaits ir palielinājies par 33%.

“Tātad katrs trešais līdz šim nav reģistrējis biļeti,” viņa konstatē, piebilstot, ka tādējādi bezbiļetnieki “nozog” reisus.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Rīgas satiksme” pārstāve uzsver, ka dati tiks rūpīgi analizēti un pie  šī jautājuma tiks strādāts arī turpmāk. Arī šajos maršrutos būs pastiprināta arī kontrole.

Viņa norāda, ka kontrole jau tagad skatās, kurās vietās koncentrējas bezbiļetnieku apjoms.

“Secinājumu diemžēl ir tādi, ka liela sabiedrības daļa nereģistrē biļetes,” “Rīgas satiksme” pārstāve atzīst.

Viņa pieļauj, ka varētu palielināt sabiedrisko maršrutu skaitu, kurā pasažieru iekāpšana tiek organizēta pa pirmajām durvīm. Iespējams, tiks meklēti vēl citi risinājumi.

Piemēram, vēlās vakara stundās, kad nav daudz pasažieru, šo principu varētu piemērot pilnīgi visos maršrutos, izņemot tramvajos, kuros to nav tik viegli noorganizēt.

Jau vēstīts, ka Rīgā no 1.februāra vairākos trolejbusu un autobusu maršrutos atjaunota kārtība, kurā pasažieru iekāpšana tiek organizēta tikai pa priekšējām durvīm.

Izmaiņas skārušas 19 sabiedriskā transporta maršrutus. Šāda kārtība noteikta 13., 20. un 34. trolejbusa maršrutā, kā arī 10., 12., 18., 20., 28., 29., 33., 34., 38., 39., 43., 47., 54., 57., 60. un 63. autobusa maršrutā.

No 1.februāra šo maršrutu transportlīdzekļos pasažieru iekāpšana notiek tikai pa priekšējām durvīm, bet izkāpšana – pa vidējām un aizmugures durvīm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.