Foto – Dainis Bušmanis

Kāpēc rudens avenes slimo 0

“Kā novērst brūnos plankumus uz rudens aveņu stublājiem?” INĀRA JĒKABPILS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Pūres Dārzkopības pētījumu centra zinātniece Valda Laugale stāsta, ka brūnos plankumus uz aveņu dzinumiem var izraisīt pelēkā puve vai arī tā ir dzinumu mizas plaisāšanas sākuma stadija, jo šogad ir labvēlīgi laika apstākļi šai kaitei, arī Pūrē rudens avenes daudz slimo. Dzinumus nemiglo, jo, rudenī visu nogriežot un aizvācot no lauka, infekcija tiek ierobežota. Lai slimības neizplatītos, nedrīkst dzinumus sasmalcināt un turpat atstāt. Ja šogad infekcija tomēr ir ļoti spēcīga, nākamajā gadā, kad būs izauguši jaunie dzinumi un atkal parādīsies brūnie plankumi, augus derētu apsmidzināt ar 0,5–1% Bordo šķidrumu. Nogaidīšanas laiks līdz ražas vākšanai ir 25 dienas. Var miglot arī ar bioloģiskajiem preparātiem Trihodermīns vai Biomikss.

SIA “Bioefekts” direktore Anita Lielpētere uzskata: – Ja temperatūra ir augstāka par +10…+12 °C, vēl ir jēga miglot šosezon. Rudenī piemērotākais ir Trihodermīns, jo tas ir izturīgāks pret temperatūras svārstībām. Ar preparātu vajadzētu miglot ik pēc pāris nedēļām. Šoruden šādām apstrādēm ir piemērots laiks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.