VIDEO. Saeimas deputāte Glorija Grevcova ierodas “tā saucamajā” Okupācijas muzejā 80

Saeimas deputāte no partijas “Stabilitātei!” Jūlija Grevcova atkal izcēlusies, savā kontā vietnē “TikTok” viņa krievu valodā publiskojusi video, kurā stāsta, ka ieradusies “tā saucamajā” Okupācijas muzejā, agrāk sauktā – Strēlnieku muzejā. Viņa saka, ka “fakts ar faktu neliekas kopā, gids stāsta savu, paralēlo, versiju, bet uz jautājumiem gids nespēj atbildēt.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Grevcova smīnot prasa, kas tas esot par muzeju, ar kādu mērķi tas radīts, turklāt ar nosaukumu “Okupācijas muzejs”.

“Un to sauc muzejs? Apskatījām visus eksponātus.. Ai, kā mūs muļķo, kā mūs muļķo! Ja agrāk domājām, ka mums ir propaganda, tad tikai, izejot no muzeja, tu sāc saprast, kas ir īsta propaganda,” tā nievājoši izteicās Saeimas deputāte.

CITI ŠOBRĪD LASA
Glorija Grevcova tiesas sēdē par melošanu CVK

Par Grevcovas noniecinošajiem izteikumiem saistībā ar okupāciju deputāti vēršas prokuratūrā un Ētikas komisijā

Saistībā ar Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas (“Stabilitātei”) noniecinošajiem izteikumiem pēc Latvijas Okupācijas muzeja apmeklēšanas deputāts Edmunds Jurēvics (JV) vērsies prokuratūrā un Nacionālās apvienības (NA) deputāti sniegs iesniegumu Saeimas Ētikas komisijā.

Tikmēr atbilstoši savai kompetencei šī gadījuma izvērtēšanu jau sācis Valsts drošības dienests (VDD). Dienests gan plašākus komentārus nesniedza.

Jurēvics iesniegumā prokuratūrai norāda, ka Grevcovas teiktais “nepārprotami liecina par vēlmi publiski noliegt Latvijas okupāciju, apšaubīt un noniecināt to, šī persona acīmredzami okupācijas radīto kaitējumu Latvijas iedzīvotājiem uzskata par maznozīmīgu un par to veiktos pētījumus par nevajadzīgiem”.

Partijas apvienības “Jaunā vienotība” deputāts aicina prokuratūru pārbaudīt, vai deputātes Grevcovas darbībās, publiski paužot šādus izteikumus, būtu saskatāmas Krimināllikumā paredzētā noziedzīgā nodarījuma par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu pazīmes, un ierosināt kriminālprocesu.

Tikmēr NA Saeimas frakcija par Grevcovas izteikumiem vērsīsies parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, norādīts NA “Twitter” konta ierakstā.

Grevcova apgalvo, ka Latvijas “okupācijas fakts netiek noliegts”

Saeimas deputāte Glorija Grevcova (“Stabilitātei”) sociālajā medijā “TikTok” skaidrojusi, ka Latvijas “okupācijas fakts netiek noliegts, jo šāds periods diemžēl mūsu valsts vēsturē ir bijis”.

Reklāma
Reklāma

Vēlāk Grevcova izveidoja citu video, kurā skaidroja un precizēja savus novērojumus. Grevcova “TikTok” video norāda, ka Okupācijas muzeja ieejai jābūt bezmaksas, nevis desmit eiro, lai ikviens valsts iedzīvotājs var iepazīties ar vienu no Latvijas vēstures smagākajiem posmiem.

Tāpat deputāte novērojusi, ka daudzi fakti, it īpaši par izsūtītajām, mirušajām un represētajām personām, nesakrīt, tāpat izvietotie materiāli un gidu pārzinātā informācija esot šaurāka nekā realitāte.

Okupācijas muzeja pārbūve

Viņasprāt, muzejā eksponētās fotogrāfijas neatbilst ar tām kopā pasniegtajiem faktiem, piemēram, nāves koncentrācijas nometnes papildina fotogrāfijas ar skaisti ģērbtiem, priecīgiem cilvēkiem. Arī gadskaitļi pie fotogrāfijām neatbilstot – Rīga 1930.gadā izskatoties tāpat kā vairāk nekā desmit gadu vēlāk. Par to Grevcova aizrādījusi gidam.

Deputāte video uzsver, ka vēlas aktualizēt to, ka Okupācijas muzejs ir viena no mūsu valsts sejām, kurā visam jābūt perfektam. Viņa norāda, ka valsts vēstures traģiskajiem notikumiem jābūt atspoguļotiem patiesiem, skaidri saprotamiem, skarbiem un ar konkrētiem skaitļiem. Grevcova arī aicina savus novērojumus ikvienam pašam pārbaudīt, dodoties uz muzeju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.