Latvijā
Novados

Saeimas komisija atbalsta vēsturisko ciemu statusa saglabāšanu0

Foto: LETA/Zane Bitere

Lai saglabātu vēsturisko ciemu nosaukumus un statusu, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, trešdien, 23.janvārī, konceptuāli atbalstīja rosinātās izmaiņas Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, tā portāls “La.lv” uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Izmaiņas nepieciešamas, jo patlaban no 6314 Valsts adrešu reģistrā reģistrētiem ciemiem 4677 ciemi neatbilst likuma prasībām par ciema statusu, un tie no reģistra būtu jāizslēdz. Šāda situācija grautu ierasto adresācijas kārtību, radītu papildu administratīvo slogu novadu pašvaldībām un adrešu reģistram, kā arī sagādātu neērtības vietējiem iedzīvotājiem, teikts likumprojekta anotācijā.

Neatbilstību likuma prasībām rada tas, ka lielākajai daļai ciemu nav koncentrētas apbūves un to robežas nav noteiktas pašvaldības teritorijas plānojumā.

Ciemi Latvijā ir ļoti atšķirīgi gan pēc iedzīvotāju skaita, infrastruktūras objektu esamības, apbūves blīvuma, gan arī apdzīvotības rakstura, un iepriekš, nosakot ciema statusa regulējumu, netika ņemta vērā vēsturiski veidojusies ciemu faktiskā situācija, norādījuši grozījumu autori.

Saistītie raksti

Likuma grozījumi rosināti, jo vēsturiskie ciemi ir viena no novada kultūrvēsturiskajām vērtībām, kas saglabājama nākamajām paaudzēm un arī kalpo par adrešu sistēmas elementu, kā arī tiek lietoti sociālajā vidē un ir kā identifikators, pēc kura orientējas novadā, ko izmanto palīdzības dienesti un iedzīvotāji ikdienas saziņā, pauž grozījumu autori.

Par likumprojekta virzību atbildīgā Valsts pārvaldes komisija šodien vienojās precīzas grozījumu redakcijas sagatavot uz likumprojekta otro lasījumu, informē komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

Likuma grozījumi, lai tie stātos spēkā, Saeimā jāpieņem trijos lasījumos.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.