Foto: Inita Šteinberga

Tomātus, gurķus un piparus izdevīgi stādīt lielos podos 0

Tomātus, gurķus, piparus un citus siltumnīcā audzējamus augus izdevīgi stādīt lielos podos. Stādaudzētavas “Celmu pasaule” saimniece Ineta Rudzīte par labākajiem atzīst 10 litru tilpuma podus. Var izmantot arī pārtikai izmantotos vai citus spaiņus, taču dārzniece novērojusi, ka trauka formai un sieniņu biezumam ir sava nozīme auga labsajūtā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Poda apakšā esošos drenāžas caurumus saimniece pagriež vēl lielākus. Vasaras laikā augs saknes ielaiž augsnē zem tā un aug labāk nekā tie, kas mīt tikai podā.

Šādus podus siltumnīcā var sākt sagatavot savlaikus, lai, pienākot stādīšanas brīdim, tie jau būtu gatavi. Apakšā liek krietnu lāpstu satrūdējušu kūtsmēslu. Ja tādu nav, augsnei pievieno vismaz slieku humusu vai kompostu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Labas ir arī nopērkamās vistu mēslu granulas, kuras lēni sķīst un baro augu. Protams, papildus var pielikt un vēlāk barot ar māk­slīgajiem mēslojumiem. Taču dārzniece ir pārliecināta, ka augsnei noteikti jāpievieno organiskais mēslojums.

Šādi sagatavotos podus var likt sabiezināti, lai salnas gadījumā var sasegt, vai tikmēr, kamēr tiek apēsti siltumnīcā sasētie redīsi un agrie zaļumi.

Vēlāk augus izretina. Podos siltumnīcā var paaudzēt arī tos stādus, kurus pēc salnām pārstāda dobē ārā. Virs katram podam paredzētās vietas jau laikus var iesiet auklu auguma atbal­stīšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.