Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Sāk satiksmes drošības kampaņu ”Nebrauc autā!”0


Latvijas valsts ceļi sāk kampaņu ” Nebrauc autā”
Latvijas valsts ceļi sāk kampaņu ” Nebrauc autā”
Foto: Latvijas valsts ceļi

Valsts AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) sākusi informatīvu satiksmes drošības veicināšanas kampaņu “Nebrauc autā!”.

Apdzīšana ir bīstamākais manevrs uz ceļa, kas prasa no autovadītāja koncentrēšanos, teicamas braukšanas iemaņas, kā arī perfektu ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanu. Raugoties no satiksmes drošības viedokļa, ne mazāk nozīmīga ir arī pareiza krustojumu šķērsošana un ceļu horizontālo apzīmējumu ievērošana.

Kampaņas “Nebrauc autā!” mērķis ir atgādināt autovadītājiem par drošu apdzīšanu, pareizu braukšanu neregulējamos krustojumos, kā arī rosināt ievērot ceļu horizontālos apzīmējumus (līnijas).

“Uz valsts ceļiem traģiskākie ir tieši vasaras mēneši, lai gan redzamība un braukšanas apstākļi šajā laikā ir labi. Autovadītāji pieņem nepareizus lēmumus un pārkāpj Ceļu satiksmes noteikumus, izraisot traģiskas sekas. Gan sportā, gan uz ceļa ir jāievēro noteikumi un jābūt atbildīgiem pret citiem dalībniekiem,” uzsver LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Aizvadītajā gadā Latvijā notika 82 ceļu satiksmes negadījumi ar bojāgājušajiem, kuros dzīvību zaudēja 96 cilvēki. Teju puse jeb 38 no šiem negadījumiem bija vairāku transportlīdzekļu sadursmes. Analizējot avāriju iemeslus, 25 gadījumos konstatēta izbraukšana pretējā braukšanas joslā, bet septiņos gadījumos – priekšrocības zīmes neievērošana krustojumā.

“Braucot pie stūres, ikvienam autovadītājam ir jāpieņem neskaitāmi lēmumi – par ātruma izvēli, par braukšanas manieri, par to, vai un kad apdzīt priekšā esošo transportlīdzekli. Bet nepareizi lēmumi noved pie ceļu satiksmes negadījumiem,” norāda J.Lange.

Septembrī līdz ar mācību gada sākumu būtiski pieaugs satiksmes intensitāte, tāpēc šis ir īstais laiks, kad ar satiksmes drošības kampaņas palīdzību, atgādināt, cik būtiski ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

Pēc Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja un Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) vadītāja Jāņa Abāšina domām, lai uzlabotu situāciju uz ceļiem, būtu jāsāk ar jaunās paaudzes, kas vēl tikai iegūs autovadītāja apliecību, izglītošanu. “Ir jāiegulda nevis dzelžos, bet gan smadzenēs. Šobrīd ir izveidojusies situācija, ka infrastruktūra attīstās, bet cilvēku domāšana atpaliek,” piebilst J.Abāšins.

Gatavojoties kampaņai, “Latvijas Valsts ceļi” sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija”, veica pētījumu, kura ietvaros tika aptaujāti 1000 autovadītāji visā Latvijā vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Vairāk nekā puse (56%) aptaujāto autovadītāju atzīst, ka mēdz pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. Biežāk pārkāpumus pieļauj vīrieši – 56% saka, ka mēdz pārkāpt noteikumus. No aptaujātajām sievietēm noteikumu pārkāpumus atzīst 48% respondenšu.

Analizējot pārkāpumu intensitāti, jāuzsver, ka ik dienu kādu no noteikumu pārkāpumiem pieļauj 14% respondentu. Tomēr liela daļa aptaujāto (25%) atzīst, ka pieļauj pārkāpumus dažas reizes gadā. Vismaz reizi nedēļā noteikumus pārkāpj (23%) autovadītāju. Tikpat daudz (23%) aptaujas dalībnieku pārkāpj noteikumus dažas reizes mēnesī.

Vairums pārkāpumu ir saistīti ar braukšanas ātruma ierobežojumiem. Puse aptaujāto atzīst, ka pēdējais pieļautais noteikumu pārkāpums ir braukšanas ātruma ierobežojuma neievērošana ārpus pilsētas, bet 32% – ātruma pārkāpšana pilsētās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Dīkstāves pabalsti izmaksāti 817 uzņēmumu 3708 darbiniekiem
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Rada lietotni kravas pārvadātājiem
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Rimi e-veikalā pasūtītos pirkumus pircēji varēs saņemt arī nakts stundās
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Plānotā krava ar 4,5 miljoniem aizsargmasku un 970 000 respiratoru aizkavēsies 2
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Diennakts laikā konstatēti 24 jauni Covid-19 gadījumi, kopējam slimnieku skaitam sasniedzot 533
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts policija sabiedriskās kārtības nodrošināšanā sāk iesaistīt motoekipāžas
1 stunda
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Autoskolas attālināti. Vai tas ir iespējams?
20 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Dabā
Noskaidrots visu dzīvnieku “tēvs”
53 minūtes