Sākas Ziemeļkorejas noteiktais termiņš raķetes palaišanai 0

Pievieno LA.LV

Šodien sākas Ziemeļkorejas noteiktais piecu dienu termiņš, kurā tā plāno palaist tāla darbības rādiusa raķeti.

7 vienkārši ieradumi, kas palīdzēs izvairīties no atpazīstamā “veca cilvēka” aromāta
TV24
“Beidzam bļaut, ka Latvijā ir bezmaksas izglītība un medicīna. Nav!” Cipruss par pieredzi ar meitas skolu
“Mana pensija nav mana nauda?” Iedzīvotājs neizpratnē par spēkā esošos sistēmu un nosauc to par konkrētu cilvēka pazemošanu
Lasīt citas ziņas

Raķetes palaišana iecerēta par godu komunistiskās valsts dibinātāja Kima Irsena 100. dzimšanas dienai, kas tiks atzīmēta svētdien. Raķete jau ir uzstādīta uz palaišanas platformas un tajā iepildīta degviela. Dienvidkorejas un Japānas amatpersonas gan ziņo – pašlaik nav nekādu pazīmju, ka raķetes starts varētu notikt ceturtdienas rītā.

Japānas premjerministrs Josihiko Noda paziņoja, ka valstī izsludināta trauksme saistībā ar gaidāmo Ziemeļkorejas raķetes palaišanu. Japāna aktivizējusi pretraķešu aizsardzības sistēmas, lai varētu pārtvert un iznīcināt Ziemeļkorejas raķeti gadījumā, ja tā apdraudētu Japānas teritoriju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar raķetes palīdzību Ziemeļkoreja vēlas palaist Zemes orbītā mākslīgo pavadoni, un uzsver, ka tas tiks darīts miermīlīgos nolūkos. Taču ASV un to sabiedrotie uzskata, ka Ziemeļkorejas patiesie mērķi ir veikt slēptu ballistiskās raķetes izmēģinājumu, apejot ANO rezolūcijas, kuru mērķis ir apturēt Phenjanas kodolprogrammu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.