Kokteilis
Apbrīno

Samantas Tīnas skatuviski spožais tēls: māksliniece stāsta par tērpiem0

Foto Artus Martinovs

Dziedātāja Samanta Tīna sava talanta cienītājus ne tikai priecē ar izteiksmīgu vokālo sniegumu, bet arī ar krāšņiem, elegantiem, izaicinošiem skatuves tērpiem sniedz baudu
acīm. Māksliniece koncertos uzstājas sievišķīgi greznās kleitās. Ar dažiem apģērbiem viņai izveidojusies īpaša draudzība, un tos dziedātāja izjūt kā savu otro ādu. Ir arī kleitas, kas šūtas tikai vienam konkrētam pasākumam un pēc tam iegulst skapī, otrreizēju uznākšanu uz skatuves vairs nepiedzīvojot. Samanta tās dēvē par viendienītēm. Dziedātāja nesteidz atbrīvoties no savām skatuves kleitām, jo ar katru no tām saistās kāda uzstāšanās un gūtās emocijas.

 

Skatuve prasa upurus
Samanta nevairās no smagiem, neērtiem tērpiem, kas sagādā fizisku piepūli, toties izskatās iespaidīgi. Dziedātāja smej, ka viņai ir koncertkleitas, kurās tērpusies var izpildīt ne vairāk kā divas trīs dziesmas un arī tad dziedot gribas pieturēties pie mikrofona. Viena no mīļākajām ir ar spogulīšiem rotāta bēškrāsas garā kleita. Tā prasa iemaņas, lai apsēžoties netiktu skarti stikliņi.

Daudzus modeļus veido Samanta pati, bet šuvējas tos noved līdz taustāmam rezultātam. Viņa izmanto arī tērpu mākslinieku pakalpojumus. Skolas laikā Samantai rokdarbi gājuši no rokas, bet tagad nav ne laika, ne vajadzības pašai šūdināt tērpus. Taču pirmo skatuves tērpu darinājusi pati, un tas noticis, vēl mācoties skolā. Šim nolūkam viņa pārveidojusi veco dermatīna jaku. No garajiem zābakiem noņēmusi metāla kniedes un tās uzsēdinājusi uz jakas kā uzplečus. Svārkus šuvusi no sarkana auduma un pāri tiem – melnu tillu. Aizmugures daļā svārki līdzinājušies frakai. Kājās uzāvusi spoguļzābakus – un aiziet! Samanta atceras, ka mākslīgās ādas jaka pamatīgi sviedrējusi un viņas sarkano matu periodā uzstājoties pār seju tecējušas sarkanas krāsas tērcītes.

Samantas stils

Saistītie raksti

Bet kā dziedātāja ģērbjas ikdienā, kad neatrodas skatuves spožajās gaismās? Samanta stāsta: – Man ikdienā nav noteikta ģērbšanās stila. Tas nav ne hipsterīgais, ne roķīgais, ne glamūrīgais. Nedzenos pēc modes tendencēm. Kā mēdz teikt, sieviete var uzvilkt arī kartupeļu maisu, ja vien prot to nest. Ikdienā pārvietojos ar automašīnu, tāpēc man
svarīgs ir ērtums. Lielākoties valkāju garās bikses un džemperkleitas. Taču uz skatuves cilvēki grib redzēt kaut ko skaistu, nevis ikdienišķu tēlu. Uzvelkot greznās koncertkleitas, pati jūtos vēl sievišķīgāka. – Viņa pārliecinājusies, ka nav nepieciešams tērēt pārlieku lielus līdzekļus, lai panāktu, ka skatuves tērpi izskatās dārgi, taču  nenoliedz, ka viņai pieder arī materiālā izteiksmē dārgas kleitas. Viena no tām ir melna kleita ar bārkstīm un atkailinātu muguras daļu. Šajā tērpā ir gods uzstāties, bet katrā koncertā to nevar vilkt, jo kleita ierobežo kustības.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.