Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Spānijas un Horvātijas, kā arī Francijas un Šveices futbola izlašu astotdaļfināla spēles Eiropas čempionātā bija no sērijas acīmredzamais – neticamais.

Abos mačos kopā tika gūti 14 vārti, abos mačos nomināli vājākā komanda pašā galotnē atspēlēja divu vārtu deficītu, ievirzot cīņu papildlaikā. Horvātijas izlasei 85. minūtē vārtus guva Mislavs Oršičs, kompensācijas laikā – Mario Paša­ličs, izraujot neizšķirtu 3:3. Abi spēlētāji laukumā devās otrā puslaika gaitā.

Papildlaika sākumā horvāti neizmantoja vēl divas teicamas iespējas un tika sodīti, Spānijai vārtus gūstot Alvaro Moratam un Mikelam Ojarzabalam – uzvara 5:3. Otra rezultatīvākā spēle turnīra vēsturē pēc Francijas un Dienvidslāvijas pusfināla 1960. gadā (5:4).

Šveicei atspēlēšanos pret pasaules čempioni Franciju 81. minūtē ar saviem otrajiem gūtajiem vārtiem sāka Hariss Seferovičs, pamatlaika pēdējā minūtē aukstasinību un precizitāti nodemonstrēja Mario Gavranovičs – 3:3. Vēlāk pēcspēles sitienos ar 5:4 uzvarēja šveicieši, pirmo reizi lielajos turnīros iekļūstot ceturtdaļfinālā. Vienīgais “pendeli” nerealizēja pasaules otrs dārgākais futbolists Kilians Mbapē – Francijas zvaigzne uzbrukumā labi atrada partnerus, bet turnīrā ar 14 sitieniem vārtus tā arī neguva.

“Šveice bija fantastiska un nopelnījusi lielu atzinību par došanos uzbrukumā no pirmās līdz pēdējai minūtei. Tā būtu jāspēlē futbols,” komplimentus Vladimira Petkoviča vadītajai komandai veltījis angļu kādreizējais spēlētājs Garijs Linekers. “Šī, iespējams, bija labākā futbola diena, ko esmu redzējis. Divas neparastas spēles, abas gandrīz kā spoguļattēls. Šajā turnīrā jebkas var notikt – ikviens var uzvarēt, ikviens var zaudēt.”

Futbola vakars ieies vēsturē ar dažādiem turnīra rekordiem. Piemēram, Spānija ir pirmā, kas divos mačos pēc kārtas gūst piecus vārtus, bet spāņu jaunais talants Pedri raidījis bumbu savos vārtos no vislielākā attāluma – 44,8 metriem. Savos vārtos šajā čempionātā bumba raidīta deviņas reizes – tikpat, cik visos iepriekšējos, kopā ņemot…

Ceturtdaļfinālā Spānija piektdien tiksies ar Šveici.

Tikmēr Dienvidamerikas čempionātā Lionels Mesi aizvadījis 148. spēli Argentīnas izlases sastāvā, apsteidzot līdzšinējo komandas rekordistu Havjēru Mašerano. Viņš ar diviem gūtiem vārtiem palīdzēja uzvarēt Bolīviju (4:1), ceturtdaļfinālā gaida tikšanās ar Ekvadoru.