Foto AFP/LETA

Brīdina par bīstamu tendenci:  sausā šampūna dēļ kādā mājā noticis sprādziens, smagi ievainojot vairākus bērnus 23

Dānijas mazpilsētā Helsingē 11. aprīlī kādā rindu mājā noticis sprādziens, kurā smagi ievainotas četras meitenes un  sieviete.  Arī tēvam, kurš visus izglāba no degošās mājas, bija nepieciešama medicīniskā palīdzība. Policija pieņem, ka sprādziena izraisītājs bija sausā šampūna izaicinājums, kas kļuvis populārs sociālo tīklu lietotāju vidū, jo sprādziena vietā tika atrastas vairāki sausā šampūna iepakojumi, raksta izdevums Bild.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Cietušās meitenes ir vecumā no desmit līdz divpadsmit gadiem, viena no viņām joprojām atrodas komā.

Sociālajos tīklos, īpaši TikTok un Instagram, ļoti populāri kļuvuši klipi, kuros pusaudži pārbauda sausā šampūna kvalitāti, uzsmidzinot to uz aromātiskajām svecēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šādi savu šampūnu ir pārbaudījuši arī daži labi zināmi un sociālajos tīklos populāri influenceri. Daži pat šo izaicinājumu pārvērta šovā – izsmidzināja šampūnu virs degošās sveces  un apbrīnoja radīto liesmu efektu.

Pusaudži atkārto bīstamo eksperimentu, lai iegūtu daudz skatījumu un  atzīmes “patīk”, taču nezina, ka sausā šampūna iepakojumā esošā gāze var ne tikai radīt liesmas, bet arī izraisīt sprādzienu.

Dānijas organizācijas  brīdina par šo tendenci vecākus, aicinot tos nopietnāk kontrolēt to, ko pusaudži dara sociālajos tīklos.

“Ja šis ugunsgrēks ir saistīts ar TikTok izaicinājumu, tad bērniem un jauniešiem vairs nav droši atrasties šajās platformās. Šeit ir nepieciešama arī vecāku atbildība, ” Dānijas TV2  sacīja “Bērnu un jauniešu mediju padomes” pārstāve Miriama Mihaelsena.

Daudzi video no TikTok ir izdzēsti, taču izaicinājums joprojām tiek izmantots citās platformās.

Dānijas patērētāju aizsardzības organizācijas “Tænk” politiskais pārstāvis Uffe Rabe Krags: “Sociālajiem plašsaziņas līdzekļiem ir liela atbildība. Tā kā bērnu un jauniešu dzīve mūsdienās lielā mērā ir digitāla, ir ļoti svarīgi, lai mēs kā vecāki meklētu dialogu un izrādītu interesi.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.