Arī Riebiņu novadā uz tikšanos ar “Tautas panorāmu” bija ieradušies galvenokārt cienījama gadu gājuma iedzīvotāji, kuri bija gatavi aktīvi izteikties par aktuālajām problēmām.
Arī Riebiņu novadā uz tikšanos ar “Tautas panorāmu” bija ieradušies galvenokārt cienījama gadu gājuma iedzīvotāji, kuri bija gatavi aktīvi izteikties par aktuālajām problēmām.
Ekrānuzņēmums no LTV “Tautas panorāmas” sižeta

“Seniors jau nav miris cilvēks.” Vērtējam “Tautas panorāmu” LTV 4

Lai vai kāda būs vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās 3. jūnijā un lai vai kādi apsvērumi galarezultātā noteiks balsotāju izvēli, jāatzīst, ka mediji šajā priekšvēlēšanu periodā ļoti aktīvi cenšas uzrunāt sabiedrību. Rakstu sērijas, raidījumu cikli un dažādi rīki interneta vidē mudina cilvēkus mērīt un svērt vietējās varas līdzšinējo veikumu un kritiski vērtēt priekšvēlēšanu solījumus. Izņēmums nav arī sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija (LTV) pirmo reizi realizē vēlēšanu projektu “Tautas panorāma”, apņemoties pabūt visos Latvijas novados, lai uzklausītu iedzīvotājus par, viņu skatījumā, būtiskākajiem jautājumiem un problēmām. Šāda apņēmība neapšaubāmi vērtējama pozitīvi, tomēr ieceres realizācija raisa jautājumus gan par žurnālistikas kvalitāti, gan arī liecina par sabiedrības briedumu un gatavību izmantot sabiedriskā medija doto iespēju.

Reklāma
Reklāma

Mazliet pret straumi

Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

“Līdz šim sabiedriskais medijs un komercmediji orientējās uz lielajām pilsētām, jo tas no resursu viedokļa ir vieglāk, ērtāk un arī it kā svarīgāk. Šī ir tā reize, kad gribējām, lai cilvēkiem visos Latvijas novados ir vienādas iespējas izteikties,” “Tautas panorāmas” ideju pamato LTV Ziņu dienesta galvenais redaktors Guntis Bojārs. “Esošajai varai daudzos novados ir iespēja izpausties caur saviem bieži vien apmaksātajiem masu medijiem, lapiņām vai pašvaldību izdevumiem. Tajā pašā laikā cilvēkiem nav šādas brīvas platformas, kur nākt, izteikties, padusmoties, pakritizēt vai paslavēt. Mūsu mērķis bija radīt šādu platformu. Tas ir kā pirmais impulss novada iedzīvotājiem sākt runāt par to, kas viņus uztrauc, kas viņiem patīk vai nepatīk,” skaidro Bojārs.

LTV iepriekš izsludina vietu un laiku, kad konkrētā novada iedzīvotāji var ierasties uz tikšanos ar “Tautas panorāmu”. Visbiežāk tikšanās laiks ir darbdienas vidū, kas lielā mērā nosaka to, ka pārsvarā dzirdēsim novada iedzīvotāju ekonomiski neaktīvo daļu. Ir arī gadījumi, kad uz tikšanos neatnāk neviens vai gandrīz neviens. Piemēram, 1. aprīlī Naukšēnos ieradās tikai viens cilvēks, kurš turklāt atteicās runāt kameras priekšā. “Cilvēki ir diezgan kūtri, un tādā ziņā šis pasākums ir mazliet pret straumi,” secina G. Bojārs. “Daļai Latvijas cilvēku ir raksturīgi labāk sēdēt mājās un purpināt zem deguna.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.