Andris un Juris Šici Eiropas čempionātā piedzīvoja kritienu.

Šiciem kritiens Eiropas čempionātā; Zirne izcīna septīto vietu 0

Juris un Andris Šici sestdien Lillehammeres trasē Norvēģijā piedzīvoja kritienu Eiropas čempionātā, kas vienlaikus ir Pasaules kausa piektais posms, bet dāmu sacensībās Ulla Zirne ieņēma septīto vietu Vecā kontinenta meistrasacīkstēs.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Šici pēc pirmā brauciena bija piektie, bet otrajā krita. Viņi sasniedza finišu, taču Eiropas čedmpionāta vērtējumā palika 18.vietā, bet Pasaules kausā 19.pozīcijā 21 ekipāžas konkurencē.

Šici iepriekšējos divos Eiropas čempionātos bija tikuši pie godalgām, bet kopumā viņiem ir viena sudraba un divas bronzas godalgas.

Eiropas čempionātā uzvarēja un par Pasaules kausa posma uzvarētājiem kļuva krievi Aleksandrs Deņisjevs un Vladislavs Antonovs, kuri bija ātrākie abos braucienos, uzrādot laiku minūte un 35,585 sekundes.

Otrie gan abos braucienos, gan summā bija austrieši Tomass Šteis un Lorencs Kollers, kuri atpalika no krieviem par 0,100 sekundi. Trešo vietu izcīnīja uzvarētāju tautieši Vladislavs Južakovs un Konstantīns Koršunovs, kuri no komandas biedriem atpalika par 0,172 sekundēm.

Labākais no latviešu divniekiem bija Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, kas pēc iepriekš Nāciju kausā izcīnītā sudraba pirmajā braucienā finišēja ar desmito labāko laiku, atpaliekot no Krievijas dueta 0,247 sekundes. Otro braucienu viņi veica ar kļūdu trases lejasdaļā un ar 11.rezultātu otrajā braucienā summā ierindojās 12.vietā.

Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš pirmo braucienu veica ar 13.ātrāko laiku 21 ekipāžas konkurencē, no līderiem atpaliekot par 0,329 sekundēm. Arī otrajā braucienā latvieši pieļāva kļūdu, kas ļāva sasniegt 13.rezultātu otrajā braucienā un arī kopvērtējumā finišēt vien 13.vietā gan Eiropas čempionātā, gan Pasaules kausa vērtējumā.

Izgāšanos piedzīvoja arī Vācijas komanda. Pasaules kausa kopvērtējuma līderi pirms šī posma Tonijs Egerts un Saša Benekens finišēja astotie, vicelīderi Tobiass Vendls un Tobiass Arlts – septītie un Robins Geieke/Dāvids Gamms – desmitie.

Tikmēr dāmu sacensībās Ulla Zirne Pasaules kausa ieskaitē ieņēma astoto vietu (Eiropas čempionātā – septītā vieta), 11.vietā ierindojās Kendija Aparjode, Eiropas meistarsacīkstēs ieņemot devīto vietu, un Elīza Cauce summā ieguva 12.pozīciju, kas Eiropā deva vietu labāko desmitniekā, bet Elīna Ieva Vītola finišēja 21.pozīcijā 28 sportistu vidū, Eiropā ieņemot 17.vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 582 punktiem ir krieviete Tatjana Ivanova, otro vietu ar 550 punktiem ieņem vāciete Jūlija Taubica, bet trešā ar 392 punktiem ir vēl viena krieviete Viktorija Demčenko. Aparjode ar 241 punktiem ir desmitā, Cauce ar 183 punktu ieņem 15.vietu, Zirne ar 162 punktiem ir pozīciju zemāk, bet Vītola ar 41 punktu atrodama 35.vietā.

Svētdien būs starts vīriem un komandu stafetei.