Latvijā
Kriminālziņas

Sievasmāte pievienojas znotam cietumā1

Foto: Shutterstock

Zemgales rajona tiesa Jelgavā piesprieda Konstantīnam Berezinam 13 gadu cietumsodu un Skaidrītei Sekačovai 10 gadu cietumsodu par slepkavību.

 

Par šo lietu “Latvijas Avīze” jau rakstīja pagājušā gada 15. janvārī. Īsumā atgādināsim apsūdzības un notikuma galvenos faktus. 2017. gada 2. oktobrī Jelgavā ap pieciem vakarā 69 gadus vecā pensionāre Skaidrīte pierunājusi savas vecākās meitas Evas dzīvesbiedru, 44 gadus veco Konstantīnu, fiziski izrēķināties ar jaunākās meitas Marinas dzīvesbiedru Maksimu.

Skaidrītes motīvs bijis naids pret Maksimu, kurš fiziski un emocionāli ietekmējis viņas meitu, draudējis nogalināt gan meitu, gan viņu.

Skaidrīte aizbraukusi pie Konstantīna ar savu automobili “Volkswagen Passat” un pastāstījusi, kad no Rīgas ar vilcienu atgriezīsies Maksims un kur ies. Tālākie notikumi risinājušies aptuveni kvadrātkilometra platībā Jelgavas nomalē pie Būriņu meža.

Man nav zināms precīzi, cik veikli policija tika uz pēdām noziedzniekiem un pierādījumiem. Bet, visticamāk, tas izdevies tieši pilsētas videokameru dēļ, kas nofilmējušas Skaidrīti un Konstantīnu braucam un ejam. Arī mobilo sakaru operatori fiksējuši viņu abu sazvanīšanos ap notikuma vietu, tostarp arī ar meitu Marinu, kura bija izgājusi no mājas un kura savukārt sazvanījusies ar Maksimu.

Piedevām vēl Skaidrītes automobiļa pasažiera pusē atrastas Maksima asinis. Skaidrīte gan man skaidroja, ka tās palikušas no kaķa, kas kaut kur vests…

Šajos laikos profesionāļiem gan viegli atšķirt ne tikai dzīvnieka asinis no cilvēka asinīm, bet arī noteikt konkrēta cilvēka asinis, ja pieejams viņa DNS.

Maksima līķi ap pulksten 21 Būriņu ceļa grāvī atrada Alvis, kurš ar velosipēdu braucis mājās no darba lielveikalā. Redzējis, ka ceļmalas grāvī kāds guļ, bet bijis tumšs, tāpēc vispirms no pārsimts metru attālām mājām paņēmis lukturi un tad kopā ar sievu gājis skatīties.

Uz mutes grāvī gulējis cilvēks. Alvis tam neskāries klāt un izsaucis ātro medicīnisko palīdzību.

Tā bijusi klāt pulksten 21.22. Ārsts kopā ar šoferi un Alvi izcēluši vīrieti uz ceļa. Ārsts veicis reanimāciju, taču tai nav bijis jēgas, jo bijušas daudzas (vēlāk tika konstatēts, ka 19) durtas brūces un asiņošana. Maksims bija jau miris.

Ne Skaidrīte, ne Konstantīns savu vainu neatzina. Viņu versija: Maksims bijis slikts cilvēks, un viņam bijis ļoti daudz ienaidnieku, kas vēlējušies viņa nāvi. Un tad kāds viņu arī nogalinājis.

Maksims patiešām laikam nav bijis paraugcilvēks. Par to tiesā liecināja Marinas draudzene Jeļena, kura bijusi spiesta uzklausīt Marinas žēlošanos par vīra vardarbību, bet reiz Maksims pat atnācis pie viņas un uzlauzis durvis.

Bet Pāvels, kurš tāpat kā Skaidrīte strādā tirgū, liecināja: “Skaidrīte man stāstīja par Maksimu, kas dzīvojot viņas mājās. Teicu, ka ar lielu prieku palīdzētu viņu padzīt no mājām, bet Skaidrīte to negribēja, sakot, ka meita Maksimu mīlot un to nepiedošot. Es atbildēju: “Skaties, viņš jūs tur visus apsitīs.”

No cilvēkiem, kas bija sēdējuši cietumā, uzzināju, ka Maksims nositis gan savu māti, gan tēvu. Es visādus cilvēkus esmu redzējis, bet šitādu riebekli…

Maksimam būtu rokas pārlauzis, lai viņš tur neatgriežas, vai arī pateicis puišiem, un Maksims vairs nerādītos tajās mājās, diemžēl Skaidrīte to negribēja.”

“Maksims nestrādāja, teica, kāpēc gan to darīt, ja “pa ielu nauda staigā”, apzaga pensionārus, nāca mājās ar svešiem mobilajiem telefoniem. Emocionāls vampīrs, ar kuru māsa netika galā,” man teica apsūdzētā Konstantīna dzīvesbiedre Eva.

Priekšplānā Konstantīns Berezins, kuram Zemgales rajona tiesa Jelgavā par slepkavību piesprieda 13 gadu cietumsodu.
Foto: Artis Drēziņš

Pats Konstantīns man atklāja, ka pagājušā gadsimta 90. gados tiesāts un sodīts par bandītismu, bet tagad esot labojies, dzīvojot normālu dzīvi un vēloties veidot ģimeni ar mīļoto sievieti. Apsūdzētais atstāja daudz lasoša un savdabīga cilvēka iespaidu, piemēram, tiesas sēdes pārtraukumā rādīja sažuvušu apelsīnu, ko viņš tur pie sevis cietuma kamerā, ņem līdzi arī uz tiesu un sola ar to visus uzcienāt, kad tikšot atbrīvots no apcietinājuma.

Saistītie raksti
Bet šo rindu autoram solīja nopirkt jaunu motociklu, jo esot pietiekami turīgs…

Konstantīns visu izmeklēšanas un tiesvedības laiku atradās apcietinājumā. Nu viņam piebiedrojās arī Skaidrīte, kas cietumā bija īslaicīgi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.