Sports
Ziemas sports

Sigulda ir īpaša vieta – Ivo Feriāni sajūsmā par Latvijā pieredzēto0


Ivo Feriāni novērtē bobsleja un skeletona popularitāti Latvijā.
Ivo Feriāni novērtē bobsleja un skeletona popularitāti Latvijā.
Foto: Ansis Ventiņš

“Pasaules kausa izcīņas posmu Siguldā vēlamies redzēt, kad vien iespējams,” Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidents Ivo Feriāni bija apmierināts ar Latvijā vēroto.

Aizvadītās nedēļas nogalē Siguldā notika Eiropas čempionāts un Pasaules kausa izcīņas pēdējais posms bobslejā un skeletonā. Turklāt Oskara Melbārža ekipāžām tika pasniegtas 2014. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos iegūtās zelta un bronzas godalgas.

“Pasniedzot medaļas, bija lieliskas emocijas, zinu, cik daudz darba ieguldīts ceļā uz šiem panākumiem. Melbārdis vienmēr bijis teicams atlēts, godīgs un patīkams cilvēks. Turklāt Siguldā bija ieradušies tik daudz skatītāju – tā ir atzinība visai nācijai, Latvijai. Olimpiskajai saimei bija gods pasniegt medaļas šādā atmosfērā,” “LA” sacīja Feriāni, piebilstot, ka tas bijis viens no daudzskaitlīgākajiem apmeklējumiem bobsleja un skeletona sacensību vēsturē.

Saistītie raksti

Par Krievijas dopinga afēru, kas beidzās ar Aleksandra Zubkova un Aleksandra Kasjanova ekipāžu diskvalifikāciju, Feriāni bija nerunīgs: “Taisnība izvēlējās savu ceļu, un šis ir rezultāts. Man bija sāpīgi par to, kas notika pēc Soču olimpiskajām spēlēm un sekojošajām sankcijām. Mums jāmācas no pagātnes kļūdām, lai nepieļautu šādu lietu atkārtošanos. Sīkākos komentāros nevēlos iedziļināties, šī lappuse ir jāaizver.” Ivo Feriāni ir Starptautiskās olimpiskās komitejas izpildkomitejas loceklis.

Pasaules kausa izcīņas posms bobslejā notika otro gadu pēc kārtas, un Feriāni sola, ka tūre Latvijā iegriezīsies arī turpmāk. “Sigulda ir viena no labākajām vietām, kur rīkot mūsu sacensības. Žēl, ka nav iespējams braukt bobsleja četriniekiem, bet visi pārējie apstākļi – organizācija, attieksme, skatītāji – padara šo par īpašu vietu, un vēlamies te būt, kad vien iespējams.” Nākamās sezonas sacensību kalendārs vēl nav apstiprināts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.