Laukos
Piensaimniecība

“Siguldas CMAS” apgrozījums pērn audzis par 5,6%0

Foto no LA arīhva.

AS “Siguldas ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija” (“Siguldas CMAS”) auditētais apgrozījums 2019.gadā bija 1,189 miljoni eiro, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2017.gadā, savukārt kompānijas peļņa bija 50 343 eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina uzņēmuma revidētais 2019.gada pārskats, kas iesniegts biržā “Nasdaq Riga”.

Uzņēmuma vadība informē, ka kompānijas pamatnodarbošanās ieņēmumu proporcionalitāte salīdzinājumā ar 2018.gadu nav būtiski mainījusies – ieņēmumi no vaislas buļļu spermas pārdošanas veidoja 54,8% no neto apgrozījuma, bet piena analizēšanas un pārraudzības datu apstrādes pakalpojumi kopā sastādīja 36% no neto apgrozījuma.

Kompānijas vadība arī uzsver, ka 2019.gads uzņēmumam noslēdzās ar peļņu. Pārskata gada peļņa pirms nodokļiem ir palielinājusies par 61 000 eiro, ko galvenokārt radīja neto apgrozījuma pieaugums.

Kompānijas vadība norāda, ka, paaugstinot uzņēmuma darbības efektivitāti, “Siguldas CMAS” plāno turpināt strādāt pie tā, lai paplašinātu savas produkcijas un sniegto pakalpojumu tirgus apjomu.

Kompānijas vadība arī norāda, ka jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 uzliesmojums būtiski neietekmē “Siguldas CMAS” saimniecisko darbību, finansiālo situāciju un ekonomiskos rādītājus.

2018.gadā uzņēmums strādāja ar 1,126 miljonu eiro apgrozījumu un 10 819 eiro zaudējumiem.

“Siguldas CMAS” ir viena no lielākajām vaislas buļļu spermas ražotājām un piegādātājām Latvijā. Otra lielākā uzņēmuma pamatdarbības nozare ir piena analīžu veikšana, tāpat kompānija sniedz arī citus ar ciltsdarbu saistītus pakalpojumus. Būtiska ietekme “Siguldas CMAS” pamatkapitālā ir “Siguldas mākslīgās apsēklošanas stacijai”, kurai pieder 49,9% balsstiesīgo akciju. Kompānijas akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.