Laukos
Piensaimniecība

“Siguldas CMAS” apgrozījums pirmajā pusgadā pieaudzis par 7,9%0

Foto no LA arhīva

AS “Siguldas ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacijas” (“Siguldas CMAS”) apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 566 509 eiro, kas ir par 7,9% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais kompānijas finanšu pārskats.

Vienlaikus “Siguldas CMAS” peļņa šogad pirmajā ceturksnī pieaugusi 2,8 reizes salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, sasniedzot 56 651 eiro.

Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Siguldas CMAS” pamatnodarbošanās ieņēmumu proporcionalitāte, salīdzinot ar 2018.gada pirmajiem sešiem mēnešiem, nav būtiski mainījusies – ieņēmumi no vaislas buļļu spermas pārdošanas veidoja 52,9% no apgrozījuma, bet piena analizēšanas un pārraudzības datu apstrādes pakalpojumi kopumā veidoja 37,7% no apgrozījuma.

Pēc vadības ziņojumā teiktā, paaugstinot uzņēmuma darbības efektivitāti, “Siguldas CMAS” turpinās strādāt, lai paplašinātu produkcijas un sniegto pakalpojumu apmēru.

2018.gada pirmajā pusgadā “Siguldas CMAS” strādāja ar 525 059 eiro apgrozījumu un guva 20 170 eiro peļņu. Savukārt 2018.gadā kopumā “Siguldas CMAS” auditētais apgrozījums bija 1,126 miljoni eiro, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2017.gadā, bet kompānija cieta zaudējumus 10 819 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

“Siguldas CMAS” ir viena no lielākajām vaislas buļļu spermas ražotājām un piegādātājām Latvijā. Otra lielākā uzņēmuma pamatdarbības nozare ir piena analīžu veikšana, tāpat kompānija sniedz arī citus ar ciltsdarbu saistītus pakalpojumus. Būtiska ietekme “Siguldas CMAS” pamatkapitālā ir “Siguldas mākslīgās apsēklošanas stacijai”, kurai pieder 49,9% balsstiesīgo akciju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.