Leģionāru atceres diena. 2023. gada 16. marts

Simtiem cilvēku Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, nolika ziedus, pieminot leģionārus 74

Šodien Rīgā, vairāki simti cilvēku nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, pieminot leģionārus, novēroja aģentūra LETA. Sākotnēji notika piemiņas dievkalpojums, bet pēc tam gājiens no Jāņa baznīcas līdz Brīvības laukumam. Gājiena dalībniekus pie Brīvības pieminekļa sagaidīja improvizēta valsts karogu aleja. Gājiena dalībnieki nesa Latvijas, Igaunijas, Ukrainas karogus. Gājiena dalībnieki dziedāja leģionāru dziesmas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Notiekošo uzraudzīja policijas spēki, kas pēdējos gados vairs netiek piesaistīti tik plašā mērogā kā kādreiz.

Arī gājiena dalībnieku skaits ir daudz mazāks nekā iepriekšējos gados. Starp gājiena dalībniekiem kā katru gadu bija Saeimas deputāti no Nacionālās apvienības. Kā novēroja LETA, piemiņas pasākumā būtisku incidentu nebija un tas noslēdzās mierīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņots, šodien Rīgā notika 2.pasaules karā kritušo latviešu leģionāru piemiņas gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi – ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi – ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Pie Brīvības pieminekļa pret leģionāru pieminēšanu protestē Ždanokas palīgs Pagors

Šodien Rīgā, pie Brīvības pieminekļa pret 2.pasaules karā kritušo leģionāru pieminēšanu protestēja Eiropas Parlamenta Latvijas deputātes Tatjanas Ždanokas (LKS) palīgs, Jelgavas domes deputāts Andrejs Pagors (LKS), novēroja aģentūra LETA. Pagors turēja rokās plakātu, uz kura bija rakstīts, ka latviešu leģionāri deva zvērestu Ādolfam Hitleram un nogalināja Zlēku ciema iedzīvotājus.

Vēlāk viņš vairāku policistu pavadībā devās prom no Brīvības laukuma, iespējams, sniegt tālākus paskaidrojumus. Februārī sociālajos tīklos izskanēja informācija, ka Pagors ar Ždanoku Vācijā piedalījās protesta akcijā pret rietumvalstu ieroču piegādēm Ukrainai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.