Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

Skaidro eksperti! Kā bērnam – gājējam – iemācīt, cik svarīga ir CSN ievērošana 0

Lai gan šogad jaunais mācību gads koronavīrusa Covid-19 radītās situācijas dēļ sācies ar zināmu piesardzību, joprojām mācības lielā daļā skolu notiek klātienē. Un šis ir viens no iemesliem, kāpēc atkal un atkal no jauna gan vecākiem, gan bērniem jāatgādina, cik svarīga ir ceļu satiksmes noteikumu (CSN) ievērošana brīdī, kad esam gājēji.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas
Kā liecina statistikas dati, tad satiksmes negadījumos ievainoto bērnu skaits aizvadīto desmit gadu periodā ik gadu ir līdzīgs.

Tiesa, ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistika liecina, ka būtiski sarucis cietušo bērnu – gājēju skaits. Lai gan statistikas dati uzlabojas, joprojām visvairāk cietušo ir tieši gada tumšajos mēnešos- no oktobra līdz decembrim.

CITI ŠOBRĪD LASA
Turklāt lielākā daļa bērnu- gājēju, kuri cietuši negadījumos ir Rīgā.

“Pie Rīgas skolām patruļas veic pašvaldības policija, kura arī uzrauga drošības noteikumu ievērošanu,” RīgaTV 24 raidījumā “Bērns.Ceļš.Drošība” uzsver Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas speciālists Artjoms Kalacs.

Viņš arī norāda, ka diemžēl arī jārunā arī par situācijām, kad pieaugušie rāda bērniem sliktu piemēru.

Piemēram, likumsargi ir novērojuši situācijas, kad pieaugušie paši kopā ar bērniem nekautrējas šķērsot ielu pie sarkanās gaismas. “Ir gadījumi, kad policists aizrāda, bet cilvēki uz šo visu atbild ar rupjībām”.

Arī projekta “Skola2030” veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomas satura izstrādes vadītāja Inese Bautre raidījumā norāda, ka runājot par CSN noteikumu iemācīšanos un tālāku pielietošanu dzīvē jāatceras, ka jābūt izpratnei par procesiem.

“Ir svarīgi, lai veidotos izpratne, lai jautājumi tiktu aktualizēti un bērns ne vien apgūtu teorētiski, bet arī darbotos praktiski. Tā ir visas mūsu sabiedrības lieta.” Speciāliste arī norāda, ka jāsaprot, ja vecāki, piemēram, neievēro CSN, tad arī bērniem neradīsies šie ieradumi.

Visu raidījuma “Bērns.Ceļš.Drošība” ierakstu skaties šeit.

Raidījumu “Bērns.Ceļš.Drošība”, kas tapis sadarbībā ar CSDD, kanālā RīgaTV 24 skaties ceturtdienas vakarā plkst.21:00.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.