Foto: pexels.com

Eksperti nosauc galvenos iemeslus, kāpēc bērni avārijās var gūt smagas traumas 0

Kopš šī gada sākuma līdz 14.septembrim ceļu satiksmes negadījumos (CSN) Latvijā vecuma posmā no 0 līdz 17 gadiem cietuši 453 bērni. 410 no viņiem guvuši vieglas traumas, bet 43 bērnu gūtās traumas raksturojamas kā smagas, liecina Valsts policijas (VP) sniegtā informācija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 30
Lasīt citas ziņas

Arī dati par bojāgājušo bērnu skaitu ir nepielūdzami- laika posmā līdz šī gada 14. septembrim CSN dzīvību zaudējuši 9 bērni.

Kā uzlabot situāciju Latvijā, kā bērniem, viņu vecākiem un citiem satiksmes dalībniekiem atgādināt, cik svarīga ir drošības prasību kā arī ceļu satiksmes noteikumu ievērošana?
CITI ŠOBRĪD LASA

Šajā rudenī kanālā RīgaTV 24 tiek demonstrēts sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) tapis raidījums “Bērns. Ceļš. Drošība”, kur kopā ar nozares ekspertiem tiek diskutēts gan par kopējo situāciju bērnu traumatismā uz ceļa, gan par to, kas ikvienam jāzina brīdī, kad bērns ir pasažieris, vai savās ikdienas gaitās dodas kā gājējs.

“Ja analizējam smagas avārijas, tad principā bērni cieš tā iemesla dēļ, ka nav piesprādzēti,”

raidījumā “Bērns.Ceļš.Drošība” norāda VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes satiksmes drošības pārvaldes satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks, Metodikas un analītikas nodaļas priekšnieks Andris Locs.

Viņš arī norāda, ka likumsargi ir ievērojuši, ka, piemēram, mēdz būt arī gadījumi, kad vecāki automašīnā bērniem nodrošinājuši nepieciešamo autosēdeklīti, tomēr neievēro drošības prasības tā pareizai nostiprināšanai. “Arī tas var būt viens no iemesliem, kāpēc bērns ceļu satiksmes negadījumā zaudē dzīvību,” uzsver A.Locs.

Arī Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents, NMPD ārsts, anesteziologs- reanimatalogs Roberts Fūrmanis atgādina, ka traumas, ka bieži vien traumas, kas gūtas CSN nav savienojamas ar dzīvību.

“Ja bērns nav bijis piesprādzēts sēdeklītī, ja automašīnai ir sadursme ar kādu objektu, bērns, kurš nav piesprādzēts, turpinās tādu pašu kustību tādā pašā ātrumā, kāda mašīnai bija līdz brīdim, kad tā apstājās.”

Šādās situācijās traumas parasti ir ļoti smagas, uzsver R.Fūrmanis. “Tās sauc par politraumām, kas parasti ir ar smagām sekām.”

Tiesa, medicīnas speciālists rāda piemēru arī cietiem uzsverot, ka ir viens no tiem, kurš nekautrējas uzrunāt autovadītājus, ja redz, ka automašīnā bērns atrodas nepiesprādzēts. “Bieži vien cilvēki kļūst agresīvi, viņiem nepatīk, ka tiek aizrādīts.”

Visu raidījuma “Bērns.Ceļš.Drošība” ierakstu skaties šeit.

Raidījumu “Bērns.Ceļš.Drošība”, kas tapis sadarbībā ar CSDD, RīgaTV 24 skaties ceturtdienas vakarā plkst.21:00.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.