Foto: Pixabay

Skaidrojam, kāpēc tie, kuri nešķiro atkritumus, maksā būtiski vairāk 8

Pēdējo gadu laikā, runājot par dabai draudzīgāku dzīvesveidu, liels uzsvars tiek likts arī uz jautājumu par atkritumu šķirošanu. Bet vai zini, kur, piemēram, Rīgā nonāk teju visi atkritumi, kurus izmetam miskastē?

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas

RīgaTV 24 raidījuma “Būtu zinājis” veidotāji skaidro, ka Rīgā un Pierīgā savāktie atkritumi nonāk atkritumu poligonā “Getliņos”. Tiesa, atkarībā no to veida, tie tur tālāk tiek novietoti četrās dažādās lokācijas vietās.

“Nevienam nepatīk daudz maksāt, nevienam nepatīk pārmaksāt, un īstenībā tie, kuri nešķiro atkritumus, maksā būtiski vairāk. Piemēram, šķirotie atkritumi tiek izvesti bez maksas, kamēr par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu, savu slinkumu, ir jāmaksā būtiski vairāk,” raidījumā “Būtu zinājis” uzsver “Clean R” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Auziņa.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņa arī stāsta, ka nešķirotajos atkritumos iespējams atrast arī visai neierastas lietas, piemēram, svarīgus dokumentus, naudu un pat kāzu kleitu.

Runājot par bioloģiskajiem atkritumiem, piemēram, pārtiku, tad tā no atkritumu konteineriem nonāk “Getliņu” bio reaktorā, kur tālāk notiek bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādē gāzē. Šajā kalnā gāzes izstrāde notiek aptuveni 15 gadu laikā.

Visu raidījumu “Būtu zinājis” skaties šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.