Kultūra
Teātris un kino

Svētku koncerti teātros: Aizkavējies lidojums, Mazā prinča motīvi un daudz iemīļotu dziesmu0


IIustratīvs foto
IIustratīvs foto
Foto: Pixabay.com

M. Čehova Rīgas Krievu teātrī – “Reiss 2019-2020”

Svētku gaidās teātris aicina fantazēt un iztēloties, kāds būs nākamais gads, atsaukt atmiņā patīkamas tradīcijas, jaukas tikšanās, ievēlēties sev īpašu dāvanu.

Iztēloties un sapņot ir jauki, bet uzzināt, ka laikapstākļu dēļ uz nenoteiktu laiku kavējas lidojums, nekad nav patīkami.

Bet kas notiek, ja vienlaikus gaidi gan lidojumu, gan svētkus? Protams, dažādi negaidīti notikumi un brīnumi, kas var atgadīties tikai Ziemassvētku naktī.

Piemēram, ja pasažieri, piloti un stjuarti pēkšņi sāk dziedāt visiem mīļās Ziemassvētku un Jaungada dziesmas.

“Reisa 2019-2020” pasažieri var ieņemt vietas jau kopš piektdienas, 13. decembra.

Vecgada uzvedumu režisējis Sergejs Golomazovs, piedalās pianists Vladimirs Tuzovs, vijolnieks Gidons Grīnbergs, ģitārists Nikolajs Gruņičevs, pie bungām – Antons Visockis.

Uzvedumā piedalās lielākā daļa Rīgas Krievu teātra aktieru, arī direktore Dana Bjorka.

Liepājas teātrī – “Sajūtu stāsts”

Kā ik gadu, decembris ir laiks, kad Liepājas teātrī norisinās svētku koncerti, kas ir kļuvuši par neatņemamu liepājnieku un pilsētas viesu tradīciju gada nogalē.

Šogad koncertu “Sajūtu stāsts” veido aktieris Mārtiņš Kalita kopā ar teātra muzikālo vadītāju Normundu Kalniņu.

“”Sajūtu stāsts” būs svētku brīnums, kas kā sniegpārsla nolaidīsies uz degungala un piparkūku saldumā kusīs uz mēles, kņudinot labsajūtu un ieliekot klēpī ikvienam pamatīgu blāķi cerību,” tā par gaidāmo koncertu saka dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

Šogad koncerta darbība notiks kādā ciematiņā, kurā mīt visdažādākie ciema iedzīvotāji – birģermeistars ar abām meitām, ciema uzraugi, tirgoņi un citi.

Aust rīts. Ciema ļaudis mostas. Rīts nāk ar pārsteigumu – pēc daudzām bezsniega ziemām beidzot ir uzsnidzis sniegs. Un vairāk kā jebkad agrāk ciema iedzīvotājos rodas vēlme kārtīgi nosvinēt Ziemassvētkus – par spīti īgnajam birģermeistaram, kurš aizmirsis, ko nozīmē patiess prieks.

Koncertā dzīvās mūzikas pavadībā izskanēs gan svētku, gan citas dziesmas latviešu un angļu valodās.

“Ar šo koncertu gribu dot cilvēkiem īstu svētku sajūtu. Lai ikviens atcerētos, ka svētku burvību nerada pēc iespējas dārgāka dāvana, bet kopā būšanas prieks,” saka Mārtiņš Kalita.

Koncertam palīdz tapt arī horeogrāfe Inga Raudinga, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, video projekcijas veidojis Dainars Albužis, ar aktieriem strādājusi vokālā pedagoģe Ieva Dreimane.

Kopumā koncerts izskanēs 15 reizes – laika posmā no 14. līdz 29. decembrim.

Nacionālajā teātrī – “Baltā pasaka”

Ja nu dabas apstākļi mūs decembrī vēl nelutinās ar baltu sniegu un vieglu salu Rīgas ielās, tad Nacionālā teātra Ziemassvētku koncertā tā visa būs atliku likām – balts mirdzums uz skatuves, aktieru tērpos, viņu runātajos tekstos un dziesmās.

Koncerta pirmā daļa domāta ģimenēm, ļaujot vecākiem atgriezties bērnībā un rūķoties pasakaini baltajā mežā, savukārt koncerta otrajā daļā, kad pie klavierēm apsēdīsies Maestro Raimonds Pauls, izskanēs tās viņa dziesmas, kas rada baltuma sajūtu – priecīgu noskaņu un gaišumu – visu vecumu klausītājos.

Režisors Edmunds Freibergs, piedalās Agnese Cīrule, Madara Botmane, Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Līga Zeļģe, Uldis Siliņš, Ainārs Ančevskis, Kārlis Reijers, Mārtiņš Brūveris, Juris Hiršs, Mārcis Maņjakovs, Raimonds Celms, Koncertā piedalās Raimonds Pauls, Meiteņu koris “Spīgo”, diriģente Līga Celma, stīgu kvartets.

Pirmizrāde piektdien, 20. decembrī, pēdējā izrāde – 3. janvārī.

Dailes teātris – “Zvaigžņu zagļi”

Gadu mija ir laiks, kad sapņot par nesasniedzamo. Laiks, kad tiekties uz zvaigznēm. Laiks, kad atcerēties mazo bērnu sevī. Jo “Īsti mēs redzam tikai ar sirdi. Būtiskais nav acīm saredzams,” saka Mazā prinča lapsiņa. Koncertā skanēs komponista Ulda Stabulnieka dziesmas un fragmenti no Antuāna de Sent-Ekziperī grāmatas”“Mazais princis”.

Režisore un scenārija autore Rēzija Kalniņa, piedalās Anete Krasovska, Artis Robežnieks, Ērika Eglija, Ģirts Ķesteris, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Indra Briķe, Lauris Subatnieks, Lelde Dreimane, Mārtiņš Upenieks, Olga Dreģe, Pēteris Liepiņš, Emīls Patriks Dzenītis, Vita Vārpiņa, Reinards Blūmentāls.

Pirmais koncerts – 20. decembrī, pēdējais – 3. janvārī.

Valmiera teātris – “Uzdāvini man…”

No senseniem laikiem ir zināma Ziemassvētku patiesā būtība – uzgavilēt labajam, atvērt savu sirdi labestībai un sakārtot sevi un savu iekšējo pasauli.

Tieši svētku gaidīšanas laiks ir pilns ar mirkļiem, kuros mazliet vairāk uzmanības varam veltīt tuvāk un tālāk esošiem, uzdāvinot kādu īpašu un ļoti nepieciešamu dāvanu – kopā būšanu.

Arī mūzika un dziesmas ļauj klusi pārdomāt aizvadīto laiku, sasildīt sirdi patīkamās noskaņās un dalīties priekā.

Koncertā skanēs klasiskās Ziemassvētku dziesmas, kā arī latviešu komponistu ziemas un svētku noskaņu kompozīcijas.

Režiju veidojusi Inese Mičule, piedalās aktieri Elīna Hanzena, Zane Leimane, Kārlis Neimanis, Inese Ramute, Ģirts Rāviņš, Uldis Sniķers un citi, muzicē Emīls Zilberts, Oskars Siliņš, Jānis Rolmanis, Mārtiņš Roziņš, Raivo Ozols.

Pirmais Vecgada koncerts 20. decembrī, pēdējais – 28. decembrī, kad arī tiks svinīgi pasniegtas VDT balvas.

Daugavpils teātris – Jaungada koncerts

Decembra izskaņā Daugavpils teātris aicina savus skatītājus uz ikgadējo Jaungada koncertu, kurā tā labākajās tradīcijās kopā ar skatītājiem atvadīsies no 2019. gada un pacilātā noskaņojumā gatavosies sagaidīt Jauno, 2020. gadu.

Programmā – muzikāli priekšnesumi Daugavpils teātra aktieru, profesionālu solistu un dejotāju trupas izpildījumā.

Latviešu un krievu estrādes dziesmas, kā arī ārzemju populārākos hitus izpildīs Daugavpils teātra skatītājiem jau pazīstami mākslinieki – Roberto Meloni, Nadežda Jermaka, Kristīna Zaharova un daudzi citi.

Koncerts skatāms tikai 29. un 30. decembrī, turklāt, tā kā abi pamatkoncerti jau izpirkti, 30. decembrī plkst. 15. teātris aicina uz papildkoncertu.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Atvērs mūsdienu krievu dzejas latviskojumu antoloģiju
5 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Dzirkstošā koncertā Agnese Egliņa apbur “Lielā dzintara” apmeklētājus
5 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Uz Rundāles muzeju, ielūkoties “galantā laikmeta” modes niansēs
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcija sašķēlusies – Rīga šonedēļ var palikt bez vadības
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kaimiņš aicinās “KPV LV” biedrus lemt par partijas pašlikvidēšanos
19 minūtes
LE
LETA
Latvijā
FOTO. Doma laukumā kopā ar valsts amatpersonām piemin 1991.gada barikāžu gadadienu
2 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
VIDEO. Stūrēs uz digitalizāciju – LIAA maina darbības virzienu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Krāpnieks nopērk pārtiku par… suvenīra banknotēm 1
2 stundas