Putins 8.decembrī Kremlī uzrunājis karavīrus
Putins 8.decembrī Kremlī uzrunājis karavīrus
Foto: Scanpix/LETA

Sātans! Punduris! Krievijas eliti satricinājis skandāls, kad atklājies, ko patiesībā par Putinu domā viņa līdzgaitnieki 105

Maskavas augstāko sabiedrību satricinājis skandāls pēc tam, kad nopludinātā privātā telefonsarunas ierakstā atklājies, ko patiesībā par kara noziegumos apsūdzēto Krievijas līderi Vladimiru Putinu domā viņa līdzgaitnieki.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Telefonsarunā dzirdams, ka oligarhs un bijušais Krievijas senators Farkhads Ahmedovs un mūzikas producents Josifs Prigožins, kura sieva Valērija publiski ir viena no kvēlākajām Putina atbalstītājām, Krievijas līderi sauc par “sātanu” un “punduri”.

35 minūšu telefonsarunas ierakstā dzirdams, kā abi izķidā Putina iebrukumu Ukrainā, neveiksmēs vainojot Kremļa svītu, un pat iesmej par viņa mazo augumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jebkāda publiska Putina kritika Krievijā ir reti sastopama — ne tikai starp tiem, kuri gūst kādu labumu no viņa valdīšanas, bet arī tiem, kas to neatzīst. Piemēram, tiem, kas atzīti par vainīgiem Krievijas valsts, tās armijas vai paša Putina apvainošanā, draud naudas sods un pat cietumsods.

Kopš audioieraksta parādīšanās publiskajā telpā vairāki Ukrainas un Krievijas neatkarīgie mediji, tostarp “Meduza”, ir analizējuši audioierakstu, kas, kā tiek uzskatīts, veikts 24. janvārī.

Audioierakstā dzirdams, ka Ahmedovs, runājot par karu Ukrainā, saka, ka Krievijas valdība “iz…a mūs, mūsu bērnus, viņu nākotni, viņu likteni.”

“Viņš ir sātans,” viņš piebilst.

Viņš kritizēja arī Krievijas Drošības padomes vadītāja vietnieku Dmitriju Medvedevu, kurš četrus gadus no 2008. līdz 2012.gadam bija arī Krievijas prezidents, abus ar Putinu dēvējot par neizaugušiem liliputiem.

Ir zināms, ka Putins, kurš bieži valkā augstas platformas apavus, ir ļoti jutīgs pret savu nelielo augumu. Tiek apgalvots, ka viņš cieš no “Napoleona kompleksa”.

Runājot par Krievijas iebrukumu Ukrainā, 53 gadus vecais Prigožins žēlojas, ka Krievijas varas iestādes zaudē “Kvartālam 95″ – producentu kompānijas nosaukums, kuru 2003. gadā dibināja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kas tolaik nodarbojās ar izklaides biznesu.

Lielākā daļa uzņēmuma vadošo darbinieku pievienojās Zelensja administrācijai pēc tam, kad viņš kļuva par prezidentu. Zelenskim un viņa tuvajiem sabiedrotajiem tiek piedēvēti daudzi Ukrainas panākumi, īpaši sabiedriskās domas veidošanā.

Reklāma
Reklāma

Prigožins telefonsarunā saka, ka Putinam vajadzētu vienkārši aizvākt savus spēkus no Ukrainas un padoties.

“Un tas, ka viņi saka, ka cīnās pret viņiem, turp un atpakaļ, viņi paši viņiem deva iemeslu. Viņš [Putins] tika iedzīts šajos mēslos. Viņš pats tajos sevi iedzina. Godīgi sakot, būtu apstājies, saņemtu Nobela prēmiju un bļ… aizietu. Tāpat valsti ir atdevis,” viņš saka.

Ahmedovs to apstrīd, sakot draugam, ka “diemžēl paies ilgs laiks”, pirms Putins nolems izvest savas armijas no kaimiņvalsts.

Tāpat sarunā atklājas, ka Krievijas elite Krievijas neveiksmēs Ukrainā vaino Aizsardzības ministru Sergeju Šoigu.

Visas telefonsarunas laikā tiek lietoti lamu vārdi.

Audio ierakts ir izraisījis sensāciju Krievijā, neskatoties uz to, ka saruna valsts plašsaziņas līdzekļos ir cenzēta, jo tas parāda, cik ļoti Putina atbalstītāji patiesībā nicina viņu un viņa sākto karu Ukrainā.

Drīz pēc tam, kad šis ierakts parādījās publiskajā telpā, Prigožins izmisīgi apgalvoja, ka to ir ģenerējuši “neironu tīkli”, un tas neesot viņš, kas runā.

Vēlāk viņš atzina, ka dažas frāzes sarunā bijušas patiesas, intervijā sakot, ka “precīzi neatceras” sarunu.

Viņš atzina, ka baidās no sekām, ar kurām viņš varētu saskarties, ņemot vērā audioierakstu, un sacīja, ka, lai gan viņš un Ahmedovs, iespējams, ir izrunājuši dažas no ierakstā dzirdētajām frāzēm, tās ir mainītas.

Viņš piebilda, ka izturas pret Putinu ar vislielāko cieņu, sakot, ka viņš ir “planētas mēroga” figūra, un sacīja, ka no Maskavas nebēgšot.

Prigožina paziņojumam, ka audioieraksts ir viltots, nepiekrīt žurnālisti.

Žurnālists Dmitrijs Koļezevs sacīja, ka ieraksts šķiet “īsts”, jo ir “daudzas detaļas, kuras ir ļoti grūti izgudrot un viltot” ar precīzām balss sakritībām un “saziņas veidu”.

“Pirmo reizi mēs dzirdējām, ko daži Krievijas elites pārstāvji patiešām domā un jūt,” viņš teica.

“Viņi ienīst Putinu, viņi pilnībā apzinās katastrofas mērogu un saprot, ka valstij nav nākotnes ar Putinu. Tajā pašā laikā viņi ir nobijušies, paši nav gatavi kaut ko darīt, un patiesībā viņi vienkārši gaida, kad režīms sabruks.”

Viņš brīdināja par Putina izrēķināšanos, jo īpaši par viņa auguma izsmiešanu.

“Viņu vietā es steidzami evakuētu sevi un tuviniekus no Krievijas, un nedomātu par atgriešanos tuvākajos gados,” viņš sacīja.

Ahmedovs, kuram tāpat kā Prigožinam Rietumvalstis piemērojušas sankcijas par viņa sakariem ar Putinu, ierakstu nekomentēja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.