Iedzīvotāji neizpratnē: Kāpēc visur netiek nodrošināti BIO atkritumu maisiņi? Daugavpilī gan dod! 22


Aktuāls temats iedzīvotāju vidū saistībā ar BIO atkritumu šķirošanu ir BIO maisiņi, kas atvieglotu bioloģisko atkritumu šķirošanu. Šādus maisiņus iedzīvotāji individuāli var iegādāties lielākajos tirdzniecības centros. Tomēr kāds TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājs raksta: “Televīzijā redzēju, ka Daugavpils atkritumu apsaimniekotājs nodrošina iedzīvotājus ar bio atkritumu maisiņiem. Kas traucē pārējos Latvijas atkritumu apsaimniekotājus sekot Daugavpils piemēram?”

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

“Idejiski netraucē nekas. Bet katram ir sava veida paradumi, kā mēs esam raduši savu saimniecību organizēt. Un tiem, kam vajag mēs nodrošinām,” skaidro SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

Tomēr viņš atgādina: “Nekas jau nav bez maksas. Ja tas visiem tiek nodrošināts, tad tas tik un tā kopējā maksā vai tarifā ir iekļauts.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau iepriekš ir ziņots, ka no 2024. gada BIO atkritumu šķirošana Latvijā ir obligāta.

“BIO atkritumi ir viss, kas rodas no ēdiena pagatavošanas vai telpaugu un dārza apkopes darbiem. Mēs redzam, ka šobrīd lielākā daļa BIO atkritumus izmet sadzīves atkritumos. Piemēram, Rīgā vismaz 70% cilvēku BIO atkritumus izmet kopā ar sadzīves atkritumiem.

Lauku teritorijās īpatsvars ir krietni mazāks.” akcentē “Getliņi EKO” projektu vadītāja vides izglītības jomā Inese Avota.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.