Publicitātes foto

Skatuves vietā bibliotēka: “Dejas ateljē” rīko trīs izrādes LNB 0

Otrdien, 13. septembrī, no plkst. 11 līdz 17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks pasākums “Dejas ateljē”, LA.lv uzzināja LNB.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Kādai automašīnai tev vajadzētu piederēt saskaņā ar zodiaka zīmi – Aunam
TV24
“Galvenais diriģents frontē tagad ir cits!” Ukraiņi šo zaudē vairāk nekā krievi, bet jāslēpj tos ir abiem
FOTO. Zelenska draugi atklāj, kādu personisko cenu karš prasījis no šī cilvēka
Lasīt citas ziņas

LNB ātrijā un kāpnēs darbosies horeogrāfi, ar kustības palīdzību apgūstot telpas arhitektūru un iekļaujoties vai papildinot bibliotēkas ierasto ikdienas ritmu. Rezultātā tiks radīta īpaša kustību partitūra bibliotēkai, kurai pēc vēlēšanās varēs pievienoties ikviens vērotājs garāmgājējs.

“Dejas ateljē” idejas autors, somu horeogrāfs Veli Lehtovāra šādas laboratorijas ir rīkojis vairākās Eiropas pilsētās. Rīgā viņam pievienojušies portugāļu dejotāja Marija Fereira Silva un trīs spilgtākie savas paaudzes latviešu horeogrāfi Elīna Lutce, Krišjānis Sants, Kristīne Brīniņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dejas ateljē” ir Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” notikums, kas no 5. līdz 16. septembrim norisinās dažādās Rīgas publiskajās telpās. Tā ir kā radoša laboratorija, kuras laikā pieci jauni, dažādu rokrakstu un interešu horeogrāfi no Somijas, Latvijas un Portugāles kopīgi meklēs atbildes uz jautājumu par radošā darba vērtību, tā vietu ārpus mēģinājumu zāles un pieejamību skatītājam.

Dalība bez maksas, priekšnesumu laiki: plkst. 11–13.15, plkst. 14.15–15.45, plkst. 16–17.

15. septembrī no plkst. 18 līdz 21 “Dejas ateljē” rīkos atvērto durvju dienu Zunda dārzā, Pārdaugavā, apkopojot savus divu nedēļu laikā sakrātos iespaidus no dažādajām Rīgas publiskajām telpām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.