Foto: EPA/Scanpix/LETA

Vai neesat saradojies un saistīts ar liberastiem? Skelet, no skapja laukā! Egila Līcīša feļetons 1

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vīrietis loterijā laimē 33 miljonus eiro. Tas, ko viņš izdarīja nākamajā rītā, pārsteidza visus 6
Ja Rīga nespēj, tad spēj rīdzinieki. Iedzīvotāji paši ar lāpstām dodas tīrīt krustojumus: “Ja kaut kas nepatīk, ej un izmaini!” 11
TV24
Ekonomists par Kariņa lidojumiem ar privātajiem avioreisiem: “Šis stāsts ir visskandalozākā daļa no lielākas bildes, kur ir bijusi ļoti liela izšķērdība” 114
Lasīt citas ziņas

Mūsu valstī pie amatvietu krēsliem vairs netiek caur sakariem vai kā ielikteņi no partiju darbā iekārtošanas birojiem. Vadītājus izraugās atlases konkursos, bet bieži vien amatā virzīšana pēc vērtētāju cilvēku komisijas acumēra ir kļūmīgāka, nekā kad to darītu ar poligrāfa (melu detektora) caururbjošo redzokli, kas testējamo sastindzina, akurāt kā čūskas skats notur trusīti uz vietas.

Drīz vajadzēs pēctečus tiesībsargam, valsts kontrolierim, Satversmes tiesas tiesnešiem un citām augstām amatpersonām. Būs aizpildāmas priekšniecības vakances valstij piederošo uzņēmumu vadībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc atzīmēšanas vērta ir iekšlietu ministra Sandra Ģirģena piemērotā prasība izvēlēties Valsts policijas priekšnieku, pielietojot testa metodi ar melu detektoru.

Atlasot pretendentus, tas jāattiecina uz visu amatu sadales tīklu valsts pārvaldē. Tāds aparāts kā poligrāfs jānoslogo daudz pamatīgāk, lai nestāv kaktā un nepārklājas ar putekļu kārtu.

Vai, manu vai, šāds skrīnings būs netaktiskas un nekautrīgas intereses izrādīšana uz cilvēka tiesību pārkāpšanas robežas! Šāda eksaminēšana pakļaus kandidātus šausmīgām mokām! – stenēs un vaidēs mūsu liberālo aprindu politiķi.

Draugi mīļie, būs labi. Sabiedrībai jābūt pārliecinātai, ka vadītājam var uzticēt lielas un atbildīgas lietas, ka izvēlēts spējīgākais cilvēks, kam uz pleciem nav kāpostgalva un kurš no nekorumpējamības viedokļa ir skaidrs kā stikliņš.

Izmantojot pārbaudi ar poligrāfu, novērsīs, ka karjeras kāpņu augšgalā nonāk, teiksim tā, neaptēstas personas bez augstajam postenim nepieciešamā apkaluma un bez vajadzīgās zināšanu bagāžas, lai pildītu profesionālos pienākumus.

Lai amatvietu neieņem pļāputaša, kas izpļurkstēs valsts noslēpumus un konfidenciālo informāciju pa labi un pa kreisi.

Melu detektors noskaidros, vai kandidāts nav pārāk vieglas uzvedības un neskries pakaļ katriem brunčiem, kas var būt mugurā arī ienaidnieka spiedzei! Tiks izzināti drošības riski, vai amata pretendents nav drūms tips ar sadistiskām nosliecēm, kurš sistemātiski bosingos un pakļaus mikroagresijai apakšniekus.

Kā notiek pārbaude uz samelošanos? Pie ieštepselētas poligrāfa uzpariktes testējamo, jau mīkstu kā pūpēdi, satin vadiņu mudžeklī, pievienojot diviem elpošanas, vienam asinsspiediena un ādas galvaniskajam (atbild par svīšanu un stresa reakciju) sensoram. Tad iesilda, izprašņājot par nenozīmīgo, – vai jūs sauc par Jāni un vai esat dzimis Pampāļos.

Kā zināms, jautājumus sastāda tādā veidā, ka atbilde var būt tikai apstiprinoša ar jā vai noliedzoša ar nē. Seko pirmais belziens pa saules pinumu – vai grasāties līst uz nažiem ar valdošo koalīciju? Te sāk nervozēt kandidāti, kuri iepriekš saskaņā ar vērtēšanai iesniegto CV likās tīrīgi, kā rož­ūdenī mazgāti.

Daudzi atpogā vaļā žņaudzošo krekla augšējo podziņu, un diagrammu zīmējošā skripta bultiņa pirmoreiz noraustās. Tālāk atkal tausta mierīgāk, tincinot – vai bieži dāvināt laulenei puķes un vai mīlat dārzeņu salātus šķīvī pie kartupeļiem un ­gaļas? – līdz parādās otrā bedre, kurā iekrist milzu lempjiem.

Jo jautā – vai esat simtprocentīgs latvietis pēc asins sastāva, ģimeniskās piederības un nacionālās pārliecības?

Par to atzīstoties, bieži pat tēraudciets cilvēks lūst kā koka skaliņš. Viņš sāk uzvesties kā zilonis trauku veikalā. Uztrauktais pratināmais ne no šā, ne no tā apraudas pat tad, kad viņam vienkārši paprasa – vai esat citplanētietis?

Atbildes kļūst trauksmainākas, paātrinās sirds sišanās, iztaujātais top bāls kā līķis un pastiprinās sviedru sekrēcija. Vēl var būt tādi simptomi un pazīmes melošanai kā paplašinātas acu zīlītes, ausu sakustēšanās un zarnu peristaltikas samazināšanās. To visu fiksē gudrā ierīce.

Visbeidzot pēc nevainīgi pajautātā, vai katru rītu sākat ar XO līmeņa blakšūdens glāzīti, šauj ārā izšķirošo triecienu, aplejot testējamo ar tik auksta ūdens spaini, ka pat leduslācis nodrebinātos – vai neesat saradojies un saistīts ar liberastiem!

Pēc atbildes “nē” sašutusī bultiņa lec vai ārā no mēraparāta ekrāna, detektors dusmīgi ierūcas, bet mašīnas operators jūtas lepns un laimīgs kā dārzkopis, kurš izrāvis cūkpieni ar visu sakneni. Skelets izkritis no skapja laukā!

Pārbaudāmais ievēlies kā spoguļkarpa ķeselē un saņem paziņojumu – paldies, esat brīvs kā putns gaisā. Mūsu uzticību jūs nebaudāt! Kurš grib kāpt pa karjeras kapnēm, lai rēķinās, ka vajadzīga pirmšķirīga reputācija, nevainojams dzīvesstāsts un arodam atbilstošas manieres.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Vīrietis loterijā laimē 33 miljonus eiro. Tas, ko viņš izdarīja nākamajā rītā, pārsteidza visus
Ja Rīga nespēj, tad spēj rīdzinieki. Iedzīvotāji paši ar lāpstām dodas tīrīt krustojumus: “Ja kaut kas nepatīk, ej un izmaini!”
TV24
Ekonomists par Kariņa lidojumiem ar privātajiem avioreisiem: “Šis stāsts ir visskandalozākā daļa no lielākas bildes, kur ir bijusi ļoti liela izšķērdība”
VIDEO. Atceries! Ja trīs dienu laikā nenotīrīsi savu apsnigušo, ielas malā atstāto auto, būs 350 eiro sods
Turcijā ceļa malā nogalinātu atrod palagā ietītu bijušo krievu modeli un viņas 15 gadus veco meitu. Pieļauj, ka slepkavību veicis Lietuvas pilsonis
Lasīt citas ziņas
Šodien Pirmā advente. Lai kluss šis Ziemassvētku gaidīšanas laiks!
Cilvēkstāsts
“Ir mamma, pie kuras jau gadiem neviens no bērniem nav atbraucis, bet viņa visu laiku gaida” – ikdiena sociālās aprūpes centrā
Cik autentiski ir Bībeles teksti? Teologs atklāj, kas ir lielākais izaicinājums tulkotājiem
TV24
Jautā rīdziniece: “5.stāvā logus taisa vaļā no karstuma, 1.stāvā – aukstums nāk, lielākais 17 grādi!”
Ko mēs nezinājām par cūkām? Cūkas palīdzējušas daudzās vēsturiskās kaujās kā dresēti ierindas karavīri
09:09
Dārzs
Sākoties salam, komposta kaudzē procesi apstājas. Vienkārši “triki”, kā pasteidzināt kompostēšanos
09:06
Kokteilis
Numeroloģes “tulkojums”! Ko nozīmē, ja regulāri pulkstenī pamanu vienādus skaitļus?
08:15
TV24
Kāpēc krievi adoptē Ukrainā nolaupītos bērnus – principa pēc?
Tās nav tikai šausmu filmas. Vaļi-slepkavas mērķtiecīgi un saskaņoti uzbrūk cilvēkiem
Kokteilis
FOTO. Nostrādāts līdz vissīkākajām detaļām! Ieskaties, kādi ēdieni tiek celti galdā mūsu Michelin zvaigžņotajā restorānā “Max Cekot Kitchen”
Kokteilis
Valdis Melderis no sirds aizkustināts par sētnieka rīcību: “Tu esi mans varonis!”
Vai turpmāk būs trīs dienu darba nedēļa? Bils Geitss saka, ka tā nav slikta ideja
TV24
“Krimas tilts joprojām ir mērķis Nr.1.” Adamovičs skaidro, vai Krimas tilts ir drošībā?
TV24
Uz veikaliem iesim vēl retāk? Izmaiņas nodokļu politikā, par ko sabiedrība nav pietiekami informēta
Kokteilis
Numeroloģes “tulkojums”! Ko nozīmē, ja regulāri pulkstenī pamanu vienādus skaitļus?
Igaunija apsver iespēju izraidīt personas, kas pieņem Krievijas pilsonību – šie cilvēki ir drauds valsts drošībai
Ja Rīga nespēj, tad spēj rīdzinieki. Iedzīvotāji paši ar lāpstām dodas tīrīt krustojumus: “Ja kaut kas nepatīk, ej un izmaini!”
VIDEO. Ādažu poligonā demonstrē raķešu sistēmas HIMARS darbību. “Sabiedrotie pierāda spēju Latvijā ātri nogādāt kaujas tehniku”
VIDEO. Atceries! Ja trīs dienu laikā nenotīrīsi savu apsnigušo, ielas malā atstāto auto, būs 350 eiro sods
Vīrietis loterijā laimē 33 miljonus eiro. Tas, ko viņš izdarīja nākamajā rītā, pārsteidza visus
Izraēla pārtrauc sarunas ar “Hamās” par pamiera atjaunošanu: Teroristi nav nav ievērojuši savu vienošanās daļu
VIDEO. Pārliecība, kas noderētu ikvienam! Zēns kļūst par soctīklu zvaigzni, atraktīvi dejojot skolas koncertā
Maskavā veiktas kratīšanas geju klubos un vīriešu pirtīs dienu pēc tam, kad LGBT pasludināta par “ekstrēmisku organizāciju”
Pārmaiņu vējš virmo gaisā, draudot tevi satvert ar saviem spārniem! Horoskopi 3. decembrim
TV24
Ekonomists par Kariņa lidojumiem ar privātajiem avioreisiem: “Šis stāsts ir visskandalozākā daļa no lielākas bildes, kur ir bijusi ļoti liela izšķērdība”
TV24
Kampars: Tarifu kāpuma kompensējums ir plāksteris uz neizārstētas brūces
Trešajam brīvprātīgajam dienestam pieteikušies 515 cilvēki – pagaidām pietiekami, lai nebūtu jārīko “izloze”
TV24
Pārtikas ražotāji ir neziņā par izejvielu piegādēm. Kā atrisināt situāciju uz Ukrainas-Polijas robežas?
Uz Latvijas robežas izbraukšanu gaida vairāk nekā 1000 kravas auto: Divās diennaktīs nobraucu 800m, degviela beidzas, tualešu nav
TV24
Vai Ukrainā parādās pašvaldības, kas ļaunprātīgi izmanto Rietumvalstu palīdzību?
Makrons: Izraēlas mērķis iznīcināt “Hamās” novedīs pie desmit gadus ilga kara