Foto. pexels.com Yan Krukau

Skolas direktors: Pareizāk būtu mācību procesu sākt pulksten 10 64

Autors: Kārlis Strautiņš, Liepājas Raiņa vidusskolas direktors

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
Lasīt citas ziņas

Tiesībsargs šobrīd veic izpēti par to, cikos sākas skolēna ceļš uz skolu. Skolēnu vecākus līdz 30. jūnijam aicina piedalīties aptaujā par mācību sākuma laiku skolās, bērna nokļūšanu līdz skolai un skolēna miega režīmu mācību laikā. Pašlaik Liepājas Raiņa vidusskolā mācības uzsāk pulksten 9, ne 8.30. Cikos būtu jāsākas stundām skolā?

Pastāv profesora P. Kellija pētījums par dažādu paaudžu atšķirīgiem bioritmiem. Tajā tika secināts, ka bērna bioritms no pieauguša cilvēka bioritma atšķiras par divām stundām, raksta liepajniekiem.lv.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bērns pulksten 8 jūtas kā pulksten 6 vai 7 no rīta. Tāpēc pareizāk būtu mācību procesu sākt pulksten 10.

Bet jāņem vērā arī tas, ka tādā gadījumā pabīdītos arī visi pulciņi. Līdz ar to Liepājas Raiņa vidusskolā kopš 2012. gada mācību stundas sākas pulksten 9.

Visbiežāk sākumskolas pirmajā posmā stundas sākas pulksten 8.30, tāpēc ka bērnus uz skolu ved vecāki, kas dodas uz darbu. Un, ja vecākam darbs sākas pulksten 9, tad skolēnam nevar stundas sākties tajā pašā laikā, neskatoties uz to, ka bērna mācības pulksten 8 praktiski nav produktīvas.

Uzskatu, ka skolām noteikti ir jādod iespēja autonomi izvēlēties, cikos sākt stundas. Tas ir atkarīgs no skolēnu vecuma, no tā, kādi ir vecāki, kur ģeogrāfiski atrodas skola.

Liepājā arguments par ģeogrāfisko attālumu gan nebūtu aktuāls, bet domāju, ka tas ir ļoti būtisks tieši reģiona skolām.

Vai vienā skolā var būt atšķirīgi stundu sākuma laiki? Uzskatām, ka jā. Piemēram, ja ir problēmas vienlaicīgi nodrošināt ēdināšanu lielam skaitam skolēnu.

Tāpēc, manuprāt, katra skola ir jāskatās kā unikāla iestāde. Un lēmums par optimālo sākuma laiku katrā skolā jālemj skolas vadītājam kopā ar skolas padomi un kolēģiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.