Foto: SHUTTERSTOCK

Karš ir mainījis daudz ko… Skolēniem Viļņā krievu valodas vietā mācīs spāņu valodu 38

Portālā “lrt.lt” raksta, ka Viļņas pilsētas pašvaldība plāno no jaunā mācību gada beigt piedāvāt krievu valodu kā otro svešvalodu topošajiem sestklasniekiem, un apmaiņā tiks paplašināta spāņu valodas nodarbību pieejamība.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Receptes
22 dažādas auksto zupu receptes karstām vasaras dienām – ar bietēm un bez, saldas un sāļas, vieglas un sātīgas
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Pašvaldība ir apņēmusies palielināt ES valodu pieejamību pilsētas skolās. Topošie sestklasnieki varēs izvēlēties franču, vācu un spāņu valodas nodarbības, bet spāņu valodu kā otro valodu Viļņā pašlaik jau apgūst 22 skolēni.

Viļņas mēra vietnieks Arūns Šilers norādīja, ka tiek veiktas pārrunas ar vēstniecību pārstāvjiem, lai apmierinātu pieprasījumu pēc šo valodu skolotājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Šilera vārdiem, Viļņas pilsētas pašvaldība spāņu valodu uzskata par daudzsološu valodu. Viņš sacīja, ka šobrīd piecās Viļņas skolās strādā pie spāņu valodas stundu ieviešanas. Pašvaldība šīm izmaiņām ir paredzējusi līdzekļus, taču apmēru vicemērs neprecizēja.

Lietuvā krievu valoda joprojām ir populārākā otrā svešvaloda, ko izvēlas vairāk nekā 60 procenti skolēnu. Taču pēc Krievijas vērienīgā iebrukuma Ukrainā interese par krievu valodas nodarbībām ir samazinājusies, savukārt arvien vairāk skolēnu par otro svešvalodu izvēlas franču vai vācu valodu.

Izglītības, zinātnes un sporta ministrs Gintauts Jakšts nesen sacīja, ka Lietuvā arvien mazāk bērnu izvēlas krievu valodu kā otro svešvalodu, un tikai dažas skolas pēc desmit gadiem piedāvās krievu valodas nodarbības.

Lietuvā skolēni angļu valodu kā pirmo svešvalodu sāk apgūt otrajā klasē un otro svešvalodu izvēlas sestajā klasē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.