Foto – Kaspars Kviesis

“Skudru sprints” ar Kasparu Rogu
 0

Kaspars Roga, Latvijas pazīstamākās poproka grupas “Prāta vētra” bundzinieks, vairāku videoklipu, kā arī grandiozu koncertu scenogrāfiju autors, nolēmis iemēģināt roku arī dramaturģijā. Dailes teātra sezonas pēdējā pirmizrāde ir Kaspara Rogas dramatiskā komēdija “Skudru sprints”, kas pirmizrādi piedzīvos jaunajā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 7. jūnijā. Šoreiz uz skatuves skanēs nevis “Prāta vētras” lipīgās melodijas, bet gan džezs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Krievu okupanti nocirtuši galvu ukraiņu karavīram
Lasīt citas ziņas

Kaspars Roga “Latvijas Avīzei” pastāstīja, ka darbs radies, iedvesmojoties no kinooperatora Jāņa Skulmes idejas, tādējādi radās kinoscenārijs filmai. “Scenāriju palīdzēja rediģēt režisors Miša Gruzdovs un Indra Roga. Miša teica, ka to noteikti vajadzētu uzlikt uz skatuves – tā nu esam nonākuši līdz teātrim. Pateicoties dramatizējuma autoram Dailes teātra aktierim Artūram Dīcim, Rogas rakstītais scenārijs ir pārtapis lugā.”

Izrāde ir Kaspara Rogas debija kā izrādes autoram, lai arī Dailes teātrī mūziķis nebūt nav pirmoreiz “ar pīpi uz jumta” – kā nekā trīs sezonas “Prāta vētras” sastāvā nospēlētas visu laiku slavenākajā Dailes teātra “Šveikā”. Kaspars atzīst – viņa pašmērķis nekad nav bijis nonākt teātrī un atgriešanos teātrī sauc par ļoti laimīgu sagadīšanos. “Pirmais emocionālais moments ir tad, kad notiek lasījums ar aktieriem. Otrs, kad pirmoreiz redzi lugas caurlaidi. Paldies Mihailam Gruzdovam un visai aktieru trupai par uzticēšanos un riskēšanu darīt kaut ko kopā ar mani kā absolūtu debitantu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Atradīsies ne viens vien skatītājs, kurš, padzirdējis, ka izrādei saistība ar Kasparu Rogu, nolems, ka noteikti skanēs kaut kas no “Prāta vētras”, tomēr šajā reizē izrādē skanēs Rūdolfa Macata oriģinālmūzika. “Izrāde būs pilna ar džezu. Es teiktu – džezs
vienkārši piestāv tam materiālam,” atklāj Kaspars, piebilstot: “Prieks, ka pirmizrāde notiks jaunajā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un tajā līdzās Dailes teātra aktieriem spēlēs talantīgi jaunie mūziķi Rūdolfs Macats, Artis Orubs un Reinis Ozoliņš.”

Par lugas saturu Kaspars daudz runāt nevēlas, smejot, ka “tukša muca tālu skan”. Tomēr izrādes pieteikumā uzzinām, ka skatītāju gaida stāsts par diviem brāļiem. “Kādā saulainā rītā vecākais brālis Marks (Ģirts Ķesteris) Parīzes krāmu tirgū iegādājas kārtējo džeza plati. Pārdevēja piespiests, viņš komplektā nopērk arī piezīmju blociņu, uz kura rakstīts “Sapņu grāmata”. Brāļa Sida (Lauris Dzelzītis) rīkotās ballītes laikā Marks ar Aleksandru (Kristīne Nevarauska) – kādu no brāļa daudzajām mīļākajām – saraksta blociņā dažādas piezīmes. Jau nākamajā rītā ar Marku sāk notikt dīvainas lietas. Situāciju vēl vairāk sarežģī tas, ka jauno piedzīvojumu virpulī Marks blociņu jau ir pazaudējis. Bet varbūt dīvainajos notikumos arī Sids nav bez vainas? Bīsties no savām iegribām, jo tās var piepildīties!”

Izrādes varoņu lomās redzēsim Initu Dzelmi, Juri Bartkeviču, Pēteri Gaudiņu, Gintu Grāveli, Ēriku Egliju un Jāni Paukštello. Izrādes radošajā komandā strādā scenogrāfs Leonards Laganovskis, kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa, horeogrāfe Inga Raudinga. Skatītāji jau laikus tiek brīdināti, ka izrādi ieteicams skatīties no 14 gadu vecuma – tajā izmantots stroboskops un uz skatuves, protams, smēķē. Kāds tam visam sakars ar skudrām – nāciet un tad redzēsit, smejas Kaspars Roga.

Varbūt noder!!


“Skudru sprinta” 
ģenerālmēģinājums 
6. VI 19.00, pirmizrāde 
7. VI 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.