Skujas augu segšanai var arī kaitēt 1

“Vai ar tām skujām, kuras no meža atnesu augu segšanai, nevaru atnest arī dažādas slimības un kaitēkļus? Atnesu priežu zarus, bet uz tiem bija tādas baltas pūkainas piciņas. Dārzā aug arī dekoratīvās priedītes,” interesējas lasītājs no Bebrenes.

Reklāma
Reklāma

Var ievazāt kaitēkļus

Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Kā senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi
Lasīt citas ziņas

“Teorētiski ar slimiem zariem dārzā tiešām var ievazāt dažādus nelūgtus viesus,” apliecina dārzu ierīkotāja Maruta Kaminska. Protams, tas, kas kaitē skujkokiem, nebūs bīstams rozēm, kurām visbiežāk gādā skuju segu. Tomēr dārzos parasti ir dažādi augi, arī dekoratīvie skujkoki.

Taču visu laiku baiļoties arī nav vērts, jo kaitēkļi un slimības prot ierasties arī paši, sevišķi, ja mežs tuvumā. Tie arī var atceļot no kaimiņu dārza vai kopā ar jaunu stādu. Jāatceras, ka visādas ligas pirmajiem uzbrūk augiem ar novājinātu imunitāti, tāpēc lielāks ieguldījums augu aizsardzībā būs to pareiza kopšana, barošana, stādīšanas vietas izvēle.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja skujeņu zari tomēr šķiet aizdomīgi, segšanai var izmantot citus materiālus, piemēram, uzbērt rozēm grants vai dārza augsnes konusu, kādas lapas, papardes (pamatīga segšana pieļaujama tikai tad, kad augsne būs stabili sasalusi).

Skaisti izskatās un vairākus gadus kalpos niedru segu vigvami. Arī kociņu pasargāšanai no meža zvēriem vai skujenīšu un rododendru pieēnošanai var atrast skuju aizstājējus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.