Toms Skujiņš

Skujiņš PČ individuālajā braucienā iegūst 44. vietu 0

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš trešdien Austrijas pilsētā Insbrukā ieguva 44.vietu pasaules čempionātā (PČ) individuālā brauciena elites klases sacensībās, kurās uzvaru izcīnīja austrālietis Roens Deniss.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Dalībniekiem bija jāveic 52,1 kilometru gara distance, kuras otrajā daļā tika iekļauts vairāk nekā piecu kilometru garš kāpums. Tāpat trasē bija arī virkne asu pagriezienu un līkumu.

Sacensībās uzvaru svinēja Deniss, viņam braucienu noslēdzot pēc vienas stundas, trīs minūtēm un trīs sekundēm. Otrajā vietā ierindojās nīderlandietis Toms Dumulēns, kurš uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 21 sekundi, bet trešais bija beļģis Viktors Kampenārtss, kurš atpalika par vienu minūti un 22 sekundēm.

Tikmēr vienīgais Latvijas pārstāvis Skujiņš finišēja 44.vietā, uzvarētājam zaudējot sešas minūtes un 48 sekundes. Zīmīgi, ka viņam priekšā 43.vietā bija lietuvietis Ignāts Konovalovs, kurš Skujiņu apsteidza par nieka 0,28 sekundēm. Savukārt igaunis Tanels Kangerts uzrādīja 22.labāko rezultātu, starp Baltijas sportistiem finišējot visaugstāk.

Sacensībās piedalījās 56 sportisti, bet pieci no iepriekš pieteiktajiem neizgāja uz starta.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijas riteņbraucējs Alekss Krasts ieņēma 52.vietu pasaules čempionātā individuālajā braucienā junioriem, bet pirmdien individuālajā braucienā juniorēm 36.vietā ierindojās Līna Svarinska, bet 45.vietā palika Daniela Leitāne.

Vēl pirms tam svētdien Skujiņš kopā ar “Trek-Segafredo” izcīnīja septīto vietu pasaules čempionāta komandu braucienā.

Latviju pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā pārstāv kopumā pieci sportisti, bet elites vīriešu grupā valsts godu aizstāv Skujiņš un Krists Neilands. Svētdien notiks elites vīru grupas brauciens, kurā sacentīsies abi Latvijas pārstāvji.

Grupas brauciens elites sportistiem būs liels izaicinājums. 265 kilometru garās distances pirmā daļa vedīs līdz Insbrukas pilsētai, bet tad tiks veikti apļi pa pilsētas un apkārtnes ceļiem. Katrā aplī tiks iekļauts viens stāvs vairākus kilometrus garš kāpums un tam sekojošs tehnisks nobrauciens. Šajā smagajā aplī savas spējas pārbaudīs arī juniori (132,4 kilometru trasē) un juniores (71,7 kilometru trasē).