Latvijā
Sabiedrība

Slimnīcai vairs nebūs jāmaksā tūkstošiem eiro par Krievijas pilsones uzturēšanu1

Foto – Karīna Miezāja

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centram (RPNS) vairs nebūs no sava budžeta jāmaksā tūkstošiem eiro par Krievijas pilsones Ļubovas izmitināšanu savā ārstniecības iestādē. Viņa ir devusies mūžībā tā arī netikdama mājup uz Beļarskas ciemu netālu no Kazaņas, jo Krievijas vēstniecība nepalīdzēja rast nekādu risinājumu savai pilsonei, kurai bija pazudusi pase. Tas bija galvenais iemesls, lai neizsniegtu vīzu.

Taču īsi pirms Ļubovas nāves viņas problēmas risināšanā iesaistījās Tiesībsarga birojs, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), Rīgas pašvaldība un Labklājības ministrija.

Tiesībsarga biroja komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa pastāstīja, ka tiesībsargs Juris Jansons pēc RPNS vadības lūguma bija noorganizējis sanāksmi ar visu pieminēto institūciju pārstāvju piedalīšanos, lai beidzot izlemtu, kur pārvietot Ļubovu, kurai vairs nav jāatrodas slimnīcā un par kuras uzturēšanos šajā iestādē no slimnīcas naudas maka jau samaksāti vairāk nekā 25 tūkstoši eiro.

Ja ņem vērā, ka viens pacients šajā slimnīcā ārstējas aptuveni mēnesi, tad divos gados Ļubovas vietā varētu uzņemt 20 – 24 pacientus.

RPNS preses sekretāre Silva Bendrāte informēja, ka PMLP nokārtoja pacientei bezpavalstnieka statusu, kas ļāva viņai saņemt pasi. Līdz ar to viņai tika dotas tiesības saņemt Latvijā sociālo palīdzību. Ļubova no RPNS esot aizvesta uz Rīgas 1. slimnīcas sociālās aprūpes nodaļu, kur aizgājusi mūžībā.

“Latvijas Avīze” vairākās publikācijās vēstīja par Krievijas pilsoni Ļubovu, kura 90. gadu sākumā ieradās pie draudzenes, pazaudēja atmiņu un ar neatliekamās medicīniskās palīdzības transportu tika nogādāta RPNC.

Viņa bija nosūtījusi vēstuli Krievijas vēstniecībai Latvijā, kurā lūgusi palīdzēt nokļūt mājās. Taču vēstniecība atbildējusi, ka kompetentas iestādes Krievijas Federācijā veikušas pārbaudes un neesot atrastas nekādas liecības Ļubovas piederībai, lai ļautu viņai noteikt Krievijas pilsonību.

Līdz brīdim, kad Ļubova saņēma vēstuli no Krievijas vēstniecības, virmoja cerība, ka viņa tomēr tiks uz mājās,
Saistītie raksti

jo RPNC lūgumam palīdzēt rast risinājumu bija atsaucies Rīgas pilsētas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Viņš 2017. gada aprīlī devās darba vizītē uz Kazaņu, kas atrodas netālu no Ļubovas dzimtā ciema. Slimnīcas vadība pirms vizītes pat aizsūtīja vēstuli Ušakovam ar informāciju, kas nepieciešama, lai Krievijā varētu atrast Ļubovas dzīvesvietas pieraksta kartīti, kas palīdzētu sarunās par sievietes pārvešanu uz Beļarskas ciemu. Taču tālākā virzība tā arī nav sekojusi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 konstatēta vēl vairākiem medicīnas darbiniekiem 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Perevoščikovs: Covid-19 plašu izplatīšanos var attālināt, stingri ievērojot sociālo distancēšanos 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sakaru operatoriem būs pienākums epidemioloģiskajai izmeklēšanai nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu 1
6 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
48 minūtes