Slovākijas izlase pēdējos divos mačos piedzīvojusi divus sirdi plosošus zaudējumus.

Slovākiem vēl viena traģēdija – mača beigās zaudējums Vācijai 0

Pasaules hokeja čempionāta saimniece – Slovākijas izlase – trešdien Košicē vēlreiz sagādāja visai valstij bēdīgu vakaru. Mājinieku izlase A apakšgrupas spēlē ar 2:3 (0:0, 2:1, 0:2) zaudēja Vācijai, pēdējās divās minūtēs ielaižot divas ripas.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Slovākija jau sēroja pirmdien, kad viņu mīluļi 1,8 sekundes pirms pamatlaika beigām ielaida izšķirošo ripu pret Kanādu un zaudēja ar 5:6. Vēl viens trieciens sekoja trešdien, izlaižot uzvaru mačā ar vāciešiem.

Slovāki otrajā periodā nonāca iedzinējos, jo Marks Mihaeliss izlauzās caur mājinieku aizsargiem un no tuvas distances panāca 1:0. Nepilnas piecas minūtes vēlāk vācieši ātri tika pie diviem noraidījumiem, šo situāciju Slovākijai izmantojot ar uzvaiju. Sākumā Andrejs Šekera izmantoja lielo vairākumu (5-3), izlīdzinādams rezultātu, bet, spēlējot piecatā pret četriem, Libors Hudāčeks panāca 2:1 slovāku labā.

Šāds rezultāts saglabājās līdz 59.minūtei, bet atlikušais laiks ir pelnījis palikt Slovākijas hokeja vēsturē kā “Košices murgs”. Vispirms Markuss Eizenšmits ar spēcīgu metienu, tobrīd “doičēm” spēlējot ar tukšiem vārtiem, panāca 2:2, bet pēdējā minūtē, kad atlika spēlēt vien 27 sekundes, Vācijas izlases lielākā zvaigzne Leons Draizaitls izdarīja metienu “zem aizsarga”, slovāku vārtsargam Marekam Ciliakam nespējot glābt. Traģēdija – 2:3 un Slovākijas sapņi par ceturtdaļfinālu ir palikuši tikai teorētiski.

Kā vēstīts, pirms tam šajā grupā ASV ar 6:3 (1:1, 3:1, 2:1) pieveica Lielbritāniju.

A grupas kopvērtējumā līdere ar 12 punktiem četros mačos ir Vācija, astoņi punkti ir ASV hokejistiem, kamēr septiņi punkti ir Somijas kontā. Ar sešiem punktiem seko Kanāda, kamēr pieci punkti ir Dānijai, bet tālāk ar trim punktiem seko Slovākija. Tikmēr viens punkts ir Francijas, bet neviens – Lielbritānijas kontā.

Krievi pret itāļiem iemet katru ceturto metienu

Tikmēr Bratislavā B apakšgrupā trešdienas vakara spēlē Krievija ar 10:0 (4:0, 4:0, 2:0) sagrāva grupas vājāko komandu Itāliju, kurai četros aizvadītajos mačos bilance tagad ir 0:30.

Krievija pa pretinieku vārtiem meta 40 reizes, tātad katrs ceturtais metiens sasniedza mērķi. Atgādinājumam, otrdien Latvijas izlase pa Itālijas vārdiem meta 65 reizes, priecājoties pēc trim raidījumiem (3:0).

Itālija zem tanka atkal lika Andreasu Bernardu, kurš bija vārtos arī pret Latviju. Šis varonīgais vārtu vīrs kapitulēja jau 31.sekundē, kad viņu sarūgtināja Ņikita Zaicevs, bet vēl pirmajā periodā krieviem izcēlās Dinārs Haifizuļins, kā arī Vašingtonas “Capitals” uzbrucēji Jevgēņijs Kuzņecovs un Aleksandrs Ovečkins.

Jau otrā perioda 18.sekundē Kuzņecovs panāca 5:0, Itālijas izlases vārtos stājoties Marko de Filipo. Tiesa, arī viņš nebija glābējs, vēl pa ripām itāļu vārtos sametot divreiz Jevgēņijam Dadonovam, kā arī vienreiz Iļjam Kovaļčukam, Mihailam Grigorenko un Ņikitam Kučerovam.

No krieviem pa četriem punktiem iekrāja Kuzņecovs un Kučerovs, bet trīs rezultatīvas piespēles veica Ņikita Gusevs.

Krievijas izlases vārtsargs Andrejs Vasiļevskis šajā mačā atvairīja visas 15 pretinieku mestās ripas. Itāļi divreiz noklaudzināja vārtu konstrukciju, bet tā arī savu kontu čempionātā neatvēra.

Jau ziņots, ka pirms tam šajā apakšgrupā Šveice ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja Norvēģiju, tāpat kā Krievija izcīnot ceturto uzvaru savā ceturtajā spēlē.

B grupas kopvērtējumā Šveicei un Krievijai ir maksimāli iespējami 12 punkti četros mačos, bet pa sešiem punktiem trīs spēlēs iekrājušas Čehija, Latvija un Zviedrija. Savukārt aiz pirmā piecinieka ir komandas, kas pie punktiem nav tikušas – Austrija, Norvēģija un Itālija.

Latvija nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, kad tiksies ar Čehiju.