Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Slovākijas parlaments otro reizi noraida Stambulas konvenciju 0

Slovākijas parlaments ceturtdien jau otro reizi noraidījis Stambulas konvenciju, kuras mērķis ir apkarot vardarbību pret sievietēm, un aicinājis valdību nobloķēt šī dokumenta pieņemšanu Eiropas Savienībā (ES).

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Lai gan parlamenta lēmums pastiprina Slovākijas pretestību Stambulas konvencijai, mazticams, ka tam būs kāda ietekme uz tām ES dalībvalstīm, kas šo dokumentu jau ratificējušas.

Konvenciju ratificējis vairākums ES valstu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Slovākijas parlaments pirmo reizi konvenciju noraidīja martā, apgalvojot, ka tā ir pretrunā ar valsts konstitūcijā noteikto laulību definīciju.

Ceturtdien Slovākijas nacionālistu deputāti spēra soli tālāk un ierosināja rezolūciju, kurā valdība aicināta “novērst”, ka ES tiek pieņemts “globalizācijas vēriens”, kāds izriet no šīs konvencijas un “nav paredzēts Slovākijas tiesiskajā kārtībā”.

Šo rezolūciju atbalstīja 93 Slovākijas deputāti. Pret balsoja 29 un 13 deputāti no balsošanas atturējās.

Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) ģenerālsekretāre Marija Peičinoviča-Buriča pauda nožēlu par Slovākijas parlamenta lēmumu.

“Eiropas valdībām būtu jādara vairāk, nevis mazāk, lai izbeigtu vardarbību pret sievietēm,” viņa piebilda, aicinot “atbildīgus politiķus valstu līmenī” kliedēt nepareizus priekšstatus un pārpratumus, kas saistīti ar Stambulas konvenciju.

Lai gan konvencijā nav konkrēti minētas viendzimuma laulības, Slovākijā daudzi bažījas, ka tā apdraudēs tradicionālo ģimenes struktūru.

Slovākijā 2014.gadā tika pieņemti konstitūcijas grozījumi, kas laulību definē kā savienību starp vīrieti un sievieti, līdz ar to viendzimuma laulības šajā valstī faktiski ir aizliegtas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.