Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Smart-ID” lietotāji iegūst augstākā līmeņa e-parakstu0

Foto: LETA

Digitālā autentifikācijas sistēma “Smart-ID” ir izgājusi sarežģītu sertifikācijas procesu un saņēmusi augstāko drošības pakāpi, kas ir vienlīdzīgs ar roku rakstītam parakstam.

“Smart-ID” lietotāji var legāli parakstīt jebkuru dokumentu, un tam jābūt atzītam visā Eiropas Savienībā.

Kopš “Smart-ID” darbības sākuma tika mēģināts šo risinājumu padarīt vienlīdzīgu ID-kartei vai Mobilajam ID, un tas beidzot ir noticis. No šī gada 8. novembra “Smart-ID” lietotāji var parakstīties ar kvalificētu e-parakstu (QES).

“Smart-ID” ir pirmais digitālā paraksta risinājums Baltijā, kas izgājis sarežģīto tehnisko sertifikāciju, kas balstīta uz Eiropas eIDAS regulējumu.

Pēc nopietnā sertifikācijas procesa “Smart-ID” tagad tiek atzīts kā kvalificēta paraksta izveides ierīce QSCD. Tas ir visaugstākais līmenis Eiropas Savienībā. QSCD tehniskais risinājums ļauj lietotājiem parakstīt dokumentus ar kvalificētu elektronisko parakstu (QES). Sertifikāciju veica “TÜViT”.

Kā stāsta “SK ID Solutions” izpilddirektors Kalevs Pihls (Kalev Pihl), “Smart-ID” kā sertifikācijas produkts tagad pavērs iepriekš nesasniedzamas iespējas. Tas gan e-servisu sniedzējiem, gan lietotājiem pierāda, ka Smart-ID var uzticēties. Tās ir ļoti nozīmīgas izmaiņas visiem Smart-ID lietotājiem.

Saistītie raksti

Visi “Smart-ID” (izņemot “Basic” līmeni), kas izlaisti pēc 8. novembra, automātiski ir QSCD. Iepriekš reģistrētajiem lietotājiem, kas vēlas parakstīties ar QES drošības līmeņa parakstu, jāatjauno informācija, ko var viegli izdarīt, izmantojot ID karti.

“Smart ID” elektroniskie paraksti ir pieejami par velti, neierobežotā daudzumā un lietotni var lejupielādēt visās “Android” vai “iOs” viedierīcēs. Baltijas valstīs šobrīd ir vairāk nekā 1,3 miljoni Smart-ID lietotāju, kas ik mēnesi veic vairāk nekā 20 miljonu darbību.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“Tet” plāno investēt 31 miljonu eiro interneta infrastruktūrā un attīstībā
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“BALTA”: Skursteņslauķim pie pogas jāķeras biežāk nekā reizi 10 gados
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Fonds „Capitalica” ātrāk pabeidzis 5 miljonus vērtu obligāciju izplatīšanu biznesa centru “Verde” izveidei
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Koalīcija konceptuāli atbalsta pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Naktī svārstīsies no -3 līdz +5 grādiem: laika prognoze otrdienai
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Mūžībā devies mācītājs un bijušais politiķis Jānis Šmits
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Viens no Siguldā smagāk saslimušajiem infekciju pārnesis radiniekam
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bezdarbnieku pabalsta samazināšana nozīmēs arī mazāku pensiju nākotnē 1
2 stundas