Foto-LETA

Smiltsērkšķu platības šogad augušas par apmēram 35 hektāriem 0

Smiltsērkšķu platības šogad Latvijā kopumā ir palielinājušās par apmēram 35 hektāriem, aģentūrai BNS pastāstīja Smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītājs Andrejs Brūvelis.

Kokteilis
2026. gada upuri: šīs zodiaka zīmes saņems skarbu mācību no likteņa
Apstiprināts galējais prāmja “Estonia” katastrofas cēlonis. Tas ir negaidīts 24
Eiropa ir brīdināta! Krievijas “Pastardienas radio” pārraida 15 šifrētus ziņojumus; pieminēta arī Latvija 90
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka Latvijā smiltsērkšķu platības ik gadu pieaug par apmēram 20-30 hektāriem, taču šogad stādījumu platība ir pieaugusi straujāk, jo kāds itāliešu uzņēmējs Madonas apkaimē sācis audzēt smiltsērkšķus 20 hektāru platībā.

Tāpat Brūvelis atzīmēja, ka pieprasījums pēc smiltsērkšķiem ir liels un nozarei ir attīstības perspektīvas arī turpmāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš pastāstīja, ka šis ir pirmais gads, kad smiltsērkšķu audzētāji produkciju vairāk eksportē, nekā pārdod vietējā tirgū, proti, šogad eksports veidoja apmēram 60% no kopējās saražotās produkcijas. Smiltsērkšķu produkcija galvenokārt tiek vesta uz Vāciju, kā arī uz Zviedriju.

Smiltsērkšķu audzētāju apvienības darbības mērķis ir smiltsērkšķu kultūras attīstība, to audzēšanas un pārstrādes popularizēšana. Apvienība sniedz konsultācijas tiem, kas vēlas nodarboties ar smiltsērkšķu un to stādu audzēšanu, kā arī pilnveidot smiltsērkšķu audzēšanas metodes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.