Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” pirmo reizi kopš 2014. gada iekļuvusi ULEB Eirolīgas “Final Four” 1

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” pirmo reizi kopš 2014. gada iekļuvusi ULEB Eirolīgas “Final Four”.

Saspringtā ceturtdaļfināla sērijā regulārajā turnīrā uzvarējusī Spānijas vienība ar 3:2 pārspēja Sanktpēterburgas “Zenit”, izšķirošajā piektajā mačā izcīnot pārliecinošu panākumu ar 79:53. Šmits spēlēja vairāk nekā 15 minūtes, izcīnot divas atlēkušās bumbas.

Šogad izslēgšanas spēles bija saspringtākās turnīra vēsturē, jo pieci mači bija nepieciešami vēl divos ceturtdaļfināla dueļos.

Milānas “AX Armani Exchange” uzvarēja pirmās divas spēles pret Minhenes “Bayern”, nākamās divas zaudēja, bet piektajā bija pārāka ar 92:89, iekļūstot četru labāko komandu vidū pirmo reizi kopš 1992. gada. Līdzīgs scenārijs bija Stambulas “Anadolu Efes” un Madrides “Real” kaujā, izšķirošajā spēlē gavilējot turkiem (88:83).

Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas “CSKA” trijos mačos apspēlēja Stambulas “Fenerbahce Beko”, astoto reizi pēc kārtas iekļūstot “Final Four”. Tas risināsies maija izskaņā Ķelnē, Vācijā.

“Barcelona” tiksies ar Milānas basketbolistiem, bet otrā pusfinālā “CSKA” spēlēs ar “Anadolu Efes”.

Tikmēr Rolands Freimanis atzīts par Vienotās līgas labāko sesto jeb rezerves spēlētāju, vidēji gūstot 18,6 punktus un labāko efektivitātes rādītāju (19,2) līgā.

Viņa un Jāņa Bērziņa pārstāvētā Zelona Guras “Stelmet Enea” Polijas čempionāta finālā otrajā pagarinājumā ar 105:101 pārspēja Lielpolijas Ostruvas “Stal”, sērijā panākot 2:3. Freimanim 48 minūtēs 21 punkts, bet Bērziņam 28. dzimšanas dienā desmit punkti.