BK “Ventspils” panākusi izlīdzinājumu LBL fināla sērijā.

“Ventspils” desmit punktu pārsvaru pār “Ogri” panāca četras minūtes pirms beigām 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Latvijas basketbola līgas pusfināla ceturtajā mačā “Ventspils” vakar viesos ar 75:72 pārspēja “Ogri”, sērijā esot pārākiem ar 3-1.

Sērijas pirmajā mačā ogrēniešiem pārliecinošu uzvaru atnesa izcila precizitāte (64 procenti) tālmetienos, bet otrajā un trešajā spēlē grozi bumbas ņēma pretī krietni retāk, turpretim ventspilnieki progresēja un sērijā izvirzījās vadībā.

Ceturto cīņu labāk iesāka mājinieki, pirmos trīs grozus gūstot no apakšas, tad divus tālmetienus trāpīja Jānis Antrops, kura rēķinā pirmajā ceturtdaļā 11 punkti. Ventspilnieki gan tālu pretiniekus nelaida, taču visu laiku atradās iedzinējos.

Pirmā puslaika pēdējā minūtē ar Andrē Vokera un Kristapa Dārgā pūlēm “Ogre” veica izrāvienu, pārsvaram pirmo reizi iesniedzoties otrajā desmitā un, ejot pārtraukumā, – 38:25.

Spēlei atsākoties, viesi ātri spēja samazināt deficītu līdz sešiem punktiem un trešajā ceturtdaļā guva tikpat punktu, cik pirmajās divās kopā, tādējādi pirms pēdējā cēliena viņiem tikai mīnus četri.

Lielākās šūpoles tika pietaupītas pēdējai ceturtdaļai – “Ventspils” četras minūtes pirms beigām panāca desmit punktu pārsvaru, bet “Ogres” līderi vēl atgrieza intrigu un panāca neizšķirtu.

Pēdējā uzbrukumā gandrīz līdz ar fināla signālu trejaci iemeta Artūrs Ausējs, ievedot finālā “Ventspili”. Mača galvenajam varonim 19 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles, Mārim Gulbim 13 punkti. Mājinieku rindās ar 19 izcēlās Antrops, 14 – Rihards Kuksiks, kuram gan tikai 1/5 tālmetienos.

Fināls pret “VEF Rīgu”, kas sērijā pret “Liepāju” uzvarēja ar 3:0, sāksies sestdien. Zaudētāji izspēlēs bronzas medaļas.