Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Atis Jansons

Šodien tvertni lejam pilnu! Degvielas cenas aug pa stundām 0

Atis Jansons, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Ar ceturtdaļu no pilnas tvertnes braucu ceturtdienas rītā. Skatos “Nestes” tablo – 1,627. Dārgi… Pagaidīšu, paskatīšos… Braucu ceturtdienas vakarā – 1,647. Gaidīt rītu? Leju pilnu. Un piektdienas rītā, uz 1,677 skatīdamies, jūtos bezgala gudrs un tālredzīgs.

Pēdējās nedēļas degvielas cenu vilnis ir bijis nepieredzēti augsts. Vakar jau Latvijas degvielas uzpildes stacijās vidēji tika prasīts 1,69 eiro par litru E95. Nedēļas kāpums gandrīz 10 centi. Mēneša – 14. Bet tas vēl ir, kā saka, pupu mizas pret dīzeļa skaitļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Februāra laikā – no 1,40 līdz 1,59 eiro par litru. Fikss aprēķins liecina, ka mazu komerckravu pārvadātājam ar mēneša nobraukumu kaut tikai 3000 km un patēriņu 8 l/100 km, tas nozīmē ap 50 eiro papildu izdevumu. Kāds brīnums, ka preces un pakalpojumi kļūst dārgāki?

Vājš un tikai teorētisks mierinājums ir teikt, ka citur vēl dārgāk. Tiešām – Nīderlandē, piemēram, benzīns maksā 2,35 eiro/l, dīzelis – 2,06.

Dīzelis divu eiro robežu pārsniedzis visā Skandināvijā, tuvu tai piebraucis Anglijā un Vācijā. Bet viņu minimālās algas ir nevis par desmitdaļām, bet vairākām reizēm lielākas par mūsējām!

Ko darīt? Mēģināju prognozes un padomus izdabūt no vairākiem labiem paziņām, degvielas tirgus profesionāļiem. Visi intervijas atteica.

Nevēloties būt ne panikas cēlāji, ne optimistiski mierinātāji. Vairumtirdzniecības cenas turpinot kāpt pat par pieciem centiem dienā. Cik lielas ir katra mazumtirgotāja rezerves, kāda būs viņa turpmākā stratēģija, bieži vien nezinot arī viņš pats.

Saņēmu vien privātu ieteikumu. Lej pilnu šodien! Arī kāda rezerves kanniņa garāžā par skādi nenāks…

SAISTĪTIE RAKSTI