Sporta preces un spēles, ko var aizņemties bibliotēkā.
Sporta preces un spēles, ko var aizņemties bibliotēkā.
Foto: Mirva Ekman/YLE

Somijā uz bibliotēku pēc urbja un laivas 0

Bibliotēkas visā Somijā sāk piedāvāt koplietošanas preces – sākot ar mājas labiekārtošanas ierīcēm un beidzot ar mūzikas instrumentiem, ziņo Somijas sabiedriskā raid­organizācija “Yle”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
Lasīt citas ziņas

Kotkas pilsētas bibliotēka nesen sāka piedāvāt mūzikas instrumentus, un ukulele bija pirmā pieejamā. Vietējie iedzīvotāji visvairāk pieprasīja vingrošanas riņķus, bet mājsaimnieces rezervē laiku šujmašīnai.

Somijas Bibliotēku asociācijas izpilddirektore Rauha Mārno atklāja, ka bibliotēkas piedāvā sporta inventāru un mūzikas instrumentus, kā arī galda spēles un sezonas preces: “Bibliotēkās ir asinsspiediena monitori, urbji un ziemeļvalstu spieķi. Tālajos ziemeļos uz dažām bibliotēkām nes pat sniega kurpes.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Arabianrantas apkaimes iedzīvotāji var aizņemties pat airu laivu. Helsinku piepilsētas Espo Tapiolas bibliotēkā ir pat instrumentu aizdošanas nodaļa, kur interesenti var aizņemties rīkus līdz divām nedēļām.

“Jums viss nav jāiegūst īpašumā. Es ticu, ka no ilgtspējas viedokļa cilvēki arvien vairāk vēlēsies izmantot kopīgas lietas,” pārliecināta Rauha Mārno.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.