Somijas premjerministra Sipilas māja.
Somijas premjerministra Sipilas māja.
Foto-LETA/AFP

Somijas premjers piedāvā bēgļus izmitināt savā lauku mājā 9

Aizvien pieņemoties spēkā nelegālās imigrācijas vilnim, kas pārņem Eiropu, Somijas premjerministrs Juha Sipila sestdien piedāvājis izmitināt patvēruma meklētājus savā lauku mājā.

TV24
“Tramps tikko aicināja savus cilvēkus pamest Krieviju, tas norāda, ka, iespējams, viņš gatavojas reālām darbībām,” atklāj Slaidiņš 94
Kokteilis
Astrologi sarindojuši zodiaka zīmes pēc romantiskuma: pirmās vietas karaliene – Zivis, bet pēdējā…
Veselam
Ko nekādā gadījumā nevajag ēst un dzert tukšā dūšā: 8 pārtikas produkti, kas kaitēs kuņģim
Lasīt citas ziņas

Uzstājoties televīzijā, Sipila, kurš pārstāv Centra partiju, norādīja, ka viņa lauku māja, kas atrodas aptuveni 500 kilometrus uz ziemeļiem no Helsinkiem esošās Kempeles apkārtnē, šobrīd netiekot izmantota.

“Ceru, ka tas kļūs par zināma veida tautas kustību, kas iedvesmos daudzus citus uzņemties daļu nastas bēgļu izmitināšanas krīzē,” piebilda premjers.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sipila, kura vadītā Centra partija veido koalīciju ar Somu partiju, kas iestājas pret imigrāciju, vairākkārt aicinājis uz lielāku solidaritāti ar ieceļotājiem no Tuvajiem Austrumiem, Āzijas un Āfrikas, kas cenšas iegūt Eiropā politisko patvērumu.

Bēgļu izmitināšanas centri, pateicoties nepieredzētajam nelegālo imigrantu pieplūdumam, ir pārpildīti, un īpaši maz vietu patvēruma meklētāju izmitināšanai ir mazapdzīvotajās teritorijās valsts ziemeļos, kur atrodas arī premjera lauku māja.

Piektdien Somijas valdība paziņoja, ka šogad sagaida 30 000 patvēruma pieprasījumu, kas ir septiņkārt vairāk nekā pērn.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.