Kultūra
Māksla

Sotbija vecmeistaru izsolē krīt rekordi0

Foto: Wikimedia Commons, https://www.la.lv/maliki-vai-vilki

Pateicoties diviem Itālijas klasiskās mākslas “smagsvariem”, ar jaunu rekordu noslēgusies Sotbija Vecmeistaru gleznu izstāde (tā pārdēvēta par Meistaru gleznām, lai liktu izsolei izklausīties jauneklīgākai), ziņo “Artnet.com”.

Izsole kopumā ienesa 61 miljonu eiro, pirms galvenās daļas notikusī vecmeistaru zīmējumu izsole – 15,1 miljonu eiro.

Zīmējumu izsoles dārgākais darbs tomēr īsti nesasniedza prognozēto cenu. 15. gadsimta mākslinieka Andrea Mantenjas spalvas zīmējums “Aleksandrijas triumfs” – vienīgais, kas saglabājies no deviņu lielizmēra darbu sērijas – pārdots anonīmam solītājam par 11,7 miljoniem dolāru.

Kā norāda portāls, atsaucoties uz anonīmu avotu, izsoles rīkotāji par zīmējumu bija cerējuši ieņemt 12 miljonus. Tomēr tas neapšaubāmi ir rekords, jo iepriekšējo Mantenjas zīmējumu 2013. gadā pārdeva par 560 792 dolāriem.

Saistītie raksti

Savukārt par dārgāko gleznu izsolē, Džovanni Batistas Tjepolo “Rožukroņa Madonna ar eņģeļiem” tika pārdota par 17,3 miljoniem dolāru. Iepriekšējais tās īpašnieks 1989. gadā samaksāja “tikai” 1,9 miljonus.

Savukārt flāmu mākslinieka Pētera Paula Rubensa glezna “Jaunava ar Kristus bērnu, Sv.Elizabeti un Jāni Kristītāju” tika pārdota anonīmam solītājam par 7,1 miljonu eiro. Iepriekšējā reizē tā pārdota 1946. gadā par 1700 mārciņām kā Rubensa darbnīcas replika, un tikai vēlāka Sotbija vecmeistaru speciālista Oto Naumana izpēte to apstiprinājusi kā paša Rubensa darbu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 2
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
8 stundas