1987. gadā dzimušie cīņu biedri, draugi un Latvijas izlases patrioti Kristaps Sotnieks (pa labi) un Gints Meija.
1987. gadā dzimušie cīņu biedri, draugi un Latvijas izlases patrioti Kristaps Sotnieks (pa labi) un Gints Meija.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Sotnieks un pārējie Latvijas izlases dzelzs vīri 0

Latvijas hokeja izlasē viens no klusākajiem vīriem ir Kristaps Sotnieks, taču vienlaikus – kārtīgs darba zirgs ar priekšzīmīgu attieksmi pret nacionālo komandu. Slovākijā viņam būs jau 11. pasaules čempionāts, turklāt – pēc kārtas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Šajā rādītājā Kristaps panācis Mārtiņu Cipuli, kurš plosījās no 2005. līdz 2015. gadam, bet nu karjeru izlasē beidzis. Līdz rekordistam Edgaram Masaļskim vēl patālu – vārtsargs bija ierindā 15 pavasarus no vietas. To pārspēt būs ārkārtīgi sarežģīti, bet – novēlam Kristapam spēku un veselību pacelt latiņu vēl augstāk. Andrim Džeriņam šoreiz tieši savainojums liedza turpināt super sēriju un vilkt sarkanbaltsarkano kreklu desmitajā čempionātā pēc kārtas.

Summā par diviem čempionātiem vairāk kā Sotniekam ir Guntim Galviņam, kuram Bratislavā būs 13. Debijas reize bija 19 gadu vecumā nu jau jāteic tālajā 2005. gadā. Šopavasar Guntis vienīgais izlasē ieradies kā kādas valsts čempions – Čehijas zelts Triņecas “Ocelari” sastāvā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gintam Meijam šis būs devītais čempionāts un kopš 2010. gada viņš tikai reizi nav spēlējis pasaules meistarībā. Devīto čempionātu varēsim baudīt Laura Dārziņa graciozo hokeju. Astoto reizi ar savu roku tehniku pretiniekus sasiet mezglā centīsies Miks Indrašis, bet visus iebortēt – Ronalds Ķēniņš. Turklāt Miks kopš Teda Nolana dotās iespējas 2012. gadā bijis klāt katru gadu. Tā turēt!

Savukārt, Oskars Cibuļskis un Roberts Bukarts piedzīvos septīto pasaules čempionātu. Abi pirms astoņiem gadiem debitēja tieši Slovākijā un Roberts atminas, ka pirmajā spēlē pret čehiem ar pirmo metienu guva vārtus. Kopumā viņam toreiz trīs ripas. Lai vēsture atkārtojas viņam, bet ne komandai, kas toreiz cīnījās par palikšanu elites divīzijā!

Uz Bratislavu devušies arī seši pasaules čempionātu debitanti – vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals, uzbrucēji Oskars Batņa, Emīls Ģēģeris, Mārtiņš Dzierkals,Toms Andersons un Rihards Marenis. Veiksmi un saturīgu hokeju!

Latvijas izlases dzelzs vīri
Guntis Galviņš – 13*
Kristaps Sotnieks – 11, pēc kārtas
Gints Meija – 9
Lauris Dārziņš – 9
Miks Indrašis – 8, pēc kārtas
Ronalds Ķēniņš – 8
Oskars Cibuļskis – 7
Roberts Bukarts – 7
*Dalība pasaules čempionātos, ieskaitot 2019. gadu

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.