Publicitātes foto

Spānijā skandāls zinātnisko grādu piešķiršanas dēļ 0

Pievieno LA.LV

Spānijas veselības ministre Karmena Montona otrdien atkāpās no amata pēc ziņām par skandālu, kas saistīts ar viņas iegūto maģistra grādu.

Patiesība nākusi klajā: Marks Rite paver priekškaru vienam no Eiropas noslēpumiem par karu Ukrainā
Veselam
Brīdinājuma pazīmes: ārsti identificējuši 4 miega problēmas, kas var liecināt par demences attīstību
Situācija kļūst nopietna: ASV ir nobažījušās, ka Krievijas kampaņa pret Baltijas valstīm varētu pāraugt kaut kā lielākā
Lasīt citas ziņas

Viņa kļuva par sociālistu valdības otro augsta ranga amatpersonu, kas atkāpusies no amata kopš šīs valdības izveidošanas jūnijā.

“Es esmu paziņojusi valdības vadītājam par savu demisiju,” Montona paziņoja žurnālistiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa sacīja, ka ir bijusi “atklāta un godīga”, nav izdarījusi neko sliktu, un viņas sirdsapziņa ir tīra.

42 gadus vecā Montona nonāca mediju uzmanības lokā sava maģistra grāda dēļ, kas iegūts Karaļa Huana Karlosa Universitātē, jo šaubīga zinātnisko grādu piešķiršana šajā augstskolā ir izraisījusi tā saukto “māstergeitas” skandālu.

Šis skandāls skāris arī opozīcijā esošās Tautas partijas (PP) līderi Pablo Kasado pēc viņa atzīšanās, ka viņš šajā augstskolā ieguvis maģistra grādu, neapmeklējot nevienu lekciju un nenokārtojot nevienu eksāmenu.

Spānijas Augstākā tiesa drīz izlems, vai ir jāturpina izmeklēšana par to, vai Kasado bijis līdzdalībnieks korumpētās darbībās. Viņš vairākkārt atteicies atkāpties no PP līdera amata, un partija ir viņu atbalstījusi.

PP biedre Kristina Sifuentesa tomēr bija spiesta atkāpties no Madrides reģiona administrācijas vadītāja amata, kad radās šaubas par viņas izglītību, kas iegūta šajā universitātē.

Premjers sociālists Pedro Sančess, kurš nāca pie varas pēc konservatīvā valdības vadītāja Mariano Rahoja, uzreiz izpelnījās atzinību ar izveidoto valdību, kurā pārsvarā bija sievietes.

Sančesa mazākuma valdības spozmi drīz mazināja kultūras un sporta ministra Maksima Vertas atkāpšanās, kad kļuva zināms, ka Vertam ir piespriests liels naudassods par krāpšanos ar nodokļiem.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.