Foto: Pexels.com

Speciālists min neparastu gadījumu, kad meža ugunsgrēku Latvijā izraisījusi dzērve 3

Neuzmanīga rīcība ar uguni, pārlieku sauss un karsts laiks, kā arī šķietami neikdienišķas situācijas var būt iemesls, kāpēc izceļas meža ugunsgrēki. Tiesa, kā liecina statistikas dati, tad aizvadītajā gadā un šī gada sākumā meža ugunsgrēku skaits Latvijā bijis salīdzinoši neliels.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Pateicoties sniegotajai ziemai un lietum, 2021.gadā ugunsnedrošā perioda sākums Latvijas mežos ir nedaudz atkāpies, lai gan līdz šim brīdim šogad reģistrēti nepilni 10 mežu ugunsgrēki. Degšanas platības gan ir bijušas ļoti nelielas, RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” skaidroja Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis. “2020.gads arī bija salīdzinoši mierīgs, reģistrēts 581 meža ugunsgrēks. Tas ir bijis stipri mierīgs gads, “ norādīja speciālists.

“Galvenie iemesli šādiem ugunsgrēkiem lielākoties ir cilvēks, viņa darbība, vai ļaunprātīgas dedzināšanas. Lielākā daļa ir neuzmanīga rīcība ar uguni, tajā skaitā bez pieskatīšanas atstāti ugunskuri. Protams, mežs var aizdegties arī no zibens spēriena,” raidījumā uzsvēra Z.Jaunķiķis. “Var būt arī kādi tehniski iemesli- no dzelzceļa izmešiem, vai bojātas elektrolīnijas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par meža ugunsgrēku iemesliem, VMD Meža un vides aizsardzības daļas pārstāvis Z.Jaunķiķis min kādu visai neparastu atgadījumu 2019.gadā, kad meža ugunsgrēku izraisīja dzērve. “Ielidojot augstsprieguma vados, aizdegoties, nokrītot zemē un rezultātā arī nodega kūla un 0.4 hektāri meža.”

Visu šīs nedēļas raidījumu “Būtu zinājis” skaities šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsts Latvijas vides aizsardzības fonds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.