Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Latvijas junioru U-20 hokeja izlase veikusi jaunu ierakstu mūsu valsts hokeja vēsturē, pirmo reizi sasniedzot ceturtdaļfinālu pasaules čempionāta elites grupā.

Tam īsti bija grūti noticēt, ka pēdējā grupas spēlē Arta Ābola trenētā komanda spēs uzveikt Čehiju, kuras rindās teju puse (12) ir ar NHL drafta pierakstu. Taču latviešiem bija citi ieskati un galarezultātā skaista uzvara ar 5:2. Sākumā bija 2:0, Latvijas labā vārtus gūstot Martinam Laviņam un 17 gadus vecajam Raineram Rulleram, kuri bija veikli pretinieku cietokšņa priekšā. Tad čehi izlīdzināja 2:2, bet pēdējais un skaļākais vārds šajā mačā bija Latvijas junioru izlases aizsargam Ralfam Bergmanim. Komandas kapteinis guva trīs (!) vārtus. Pirmos divus ar metieniem no zonas vidus, pēdējo nagliņu čehu zārkā iedzenot pirmspēdējā minūtē ar metienu tukšā būrī, ripu raidot no savu vārtu līnijas. “Mums nebija kur atkāpties. Dienu pirms spēles sanācām komanda kopā, bez treneriem, visu izrunājām, gājām laukumā un spēlējām kā ģimene,” teic komandas līderis Bergmanis. Noteikti jāizceļ arī vārtsargs Bruno Brūveris, kurš atvairīja 33 no 35 čehu metieniem, 17 pēdējā periodā, tostarp arī “bullīti”. Enerģijas lādiņš ir Martins Laviņš, kurš noteikti atgādina savu tēti Rodrigo jaunības gados. Negriež ceļu nevienam un metas priekšā visām ripām, bloķējot metienus. “Labākās sajūtas, kādas man jebkad ir bijušas. Neticami! Cīnījāmies par Latvijas ģerboni un valsti,” pēc uzvaras prieku neslēpa Laviņš jaunākais. Uzvara ir visu puišu, arī treneru, nopelns, jo pirms šī mača tika veiktas korekcijas maiņu virknējumos. Galvenais, ka neviens laukumā nerespektēja čehus, darīja savu darbu un tas deva augļus. “Man prieks un lepnums par puikām. Līdz šim nespēlējām slikti, bet darījām to smagi. Šoreiz puikas izgāja laukumā un spēlēja, nevis mocījās,” pēc uzvaras emocionāls bija arī galvenais treneris Artis Ābols, kurš arī ļoti korekti pateica paldies tiem treneriem, kas ar šiem spēlētājiem strādājuši iepriekš, jo pie U-20 izlases stūres viņš stājās tikai pirms šī čempionāta.

Par vēstures lappusēm. Latvijas juniori elites divīzijā priekšsacīkstēs līdz šim nebija uzvarējuši nevienā spēlē, bet mačs ar Čehiju bija 28. grupu kārtā. Tāpat iepriekšējais panākums mūsējiem šāda līmeņa turnīros datējams ar 2012. gada pirmajām dienām, kad par palikšanu elitē tika uzveikti dāņi. Tagad aiz borta atstājām slovākus, kuriem tā ir nolaišanās uz zemes pēc vasarā NHL draftā piedzīvotās eiforijas, jo pirmie divi izvēlētie hokejisti bija slovāki, kuri gan Edmontonā nespēlē. Ceturtdaļfināla pretinieki Latvijai noskaidrojās aizvadītajā naktī Zviedrijas un Vācijas izlašu duelī. Mūsējiem naktī uz ceturtdienu būs jātiekas ar šī mača uzvarētājiem. Vāciešus pirms šī turnīra uzvarējām pārbaudes mačā, bet Latvijas U-18 izlase šogad pasaules čempionātā pieveica arī zviedrus.